| yuzuky a întrebat:

.imi puteti spune si mie niste metode eficiente pentru decolorarea parului natural in blond? am gasit pe net ceva dar nu au avut nici un efect.a incercat cineva? dau funda:*

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Poți folosi pentru vârfuri apă oxigenată (am auzit că funcționează, dar eu n-am încercat). http://bit.ly/1qQOwea uite aici cum se folosește.
Însă am auzit de multe efecte negative cum ar fi arderea părului, căderea părului, îngălbenirea/înnegrirea sa, întărirea firelor și ruperea lor, acestea devenind casante. Dacă vrei rezultate calumea, atunci n-ai decât să mergi la un salon specializat. Pentru așa o schimbare, se mai suferă, Dumnezeu nu ne-a dat opțiunea de ''schimbare a părului'' așa că trebuie făcută artificial. Și apropo, soluțiile astea băbești cu lămâi, miere și alte prostii n-au niciun efect, știu și eu, știe și mama. Mama tot la salon a ajuns, deci.

5 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Nu prea e posibil pe cale naturala. daca e vorba doar de varfuri(stil ombre)poti folosi decolorant, nu afecteaza asa rau parul, precum se spune. Daca vrei in tot capul nu iti recomand sa faci acasa asta pentru ca nu iese bine deloc. Daca ai parul deschis la culoare poti incerca totusi lamaie, musetel sau o vopsea deschisa...s-ar putea sa prindawinking

| PeFuga a răspuns:

Poti incerca pe cele recomandate pe net (zeama de lamaie+expunere la soare sau masca aceea cu miere si apa), insa rezultatele nu vor fi fenomenale si nici nu vor aparea imediat ci doar perseverand. Asigura-te ca respecti corect toti pasii. Altfel, o metoda mai putin radicala ar fi suvitarea treptata happy

| dianainsta01 a răspuns:

Te poti decolora cu apa oxigenata si iti va deschide parul, depinde cat de mult aplici, nu stiu daca chiar pana la blond. asta e metoda naturala. daca esti castanie sau bruneta nu iti recomand. doar satena deschis, zic eu.

| Miya97 a răspuns:

Suc de lamaie