| Cryzy a întrebat:

Inainte ma depilam cu bigul si mi-au aparut vreo 3-4 cosuri pe fiecare picior pentru ca au crescut firele de par aiurea. Stiti cumva vreo modalitate sa scap de ele? Acum mi-am luat aparat, nu mai folosesc bigul niciodata. Dar totusi vreau repede o solutie ca sa scap de cosurile alea sau ce or fi ele pentru ca se vad urat cand port pantaloni scurti.

Răspuns Câştigător
| DianaAndra1 a răspuns:

Buna! si de la aparat iti vor iesi cosuri :p. si de la ceara de la salon iti vor iesi cosuri. de fapt sunt niste bubite de la capatul firului de par.
pentru epilare :
primul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa te exfoliezi.happy. adica sa indepartezi celulele moarte. dupa epilare aplici un ulei de bebelusi sau te dai cu nis
te servetele umede.in niciun caz alcool sanitar :d.
dupa ce ti se obisnuieste pielea cu smulsul firului de par din radacina nu-ti vor mai aparea atatea cosuri. sau vor aparea din cauza unor factori precum transpiratia, praful etc.
Succes iti doresc. si epilare cat mai nedureroasa big grin

5 răspunsuri:
| overdose90 a răspuns:

Intr-adevar, cel mai bine e sa folosesti exfoliant inainte si vei avea pielea si mai finawinking

| pithicot a răspuns:

Pai o sa se vindece singure.eu nu ma fac niciodata cu bigul. cea mai buna metoda este epilatorul

| alina_3921 a răspuns:

Pai alea dispar presupun.sa stii ca si crema epilatoare e ok,, si ceara chiar! sunt o gramada de chiestii care te-ar putea ajuta sa scapi de parul nedorit din zona picioarelor. si aparatul epilator e okiz!

| nobody_7406 a răspuns:

De ce multi spun "big"? nu este "bic"? acea firma de aparate de ras? thinking

| Cryzy explică:

Le am de mult...Si nu s-au vindecat.