| DianaDiaa a întrebat:

Intrebare pentru cei care au facut cursuri de coafor, frizerie si manichiura. Vreau sa stiu la voi cum a fost, cat ati invatat si cat si-au dat interesul. Vreau mai multe detalii pentru ca eu fac cursurile gratis de la somaj si nu mi se pare foarte ok. O sa mai astept cam 2 saptamani sa vad ce si cum daca nu renunt si o sa fac mai tarziu cu plata in alta parte.

6 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Mai ales cursurile gratuite, sunt facute fara rost, nimeni nu-si da interesul, nu te invata nimic si nu ramai cu nimic.
Chiar nu poti retine nimic de acolo
nici la alea cu plata nu te astepta la mare lucru, daca nu ai pe cineva sa te ajute sa-ti explice si sa te invete, nici la cursurile cu plata cu reusesti nimic.

| LoriLoL a răspuns:

Mai bine ia banutiilaughing si investeste intr-o scoala de calitate ca asa nu inveti nimic. sfatul meu.

| Cigarettă a răspuns:

Heii!
Şi eu am făcut aceste cursuri 4 în 1 : manechiură, pedichiură, tuns şi coafor. Am plătit destul de mulţi bani având în vedere că am făcut 4 luni jumate`, iar profa nu şi-a dat mai deloc interesul straight face
La început totul a fost OK, dar după stăteam mai mult degeaba şi NU ne mai învăţa nimic... Deşii nu prea şi-a dat interesul, am învăţat multe chestii mai ales la coafor şi tuns, care acum mi se par "uşoare" şi mă descurc cât de cât având în vedere că sunt "începătoare" laughing.
Eu spun să "aştepţi" şi să te duci în continuare având în vedere că sunt gratis şi desigur dacă ai timp liber. Ceva - ceva tot trebuie să te înveţe şi puţin câte puţin înveţi ce şi cum, "chestii" pe care nu le ştiai şi-ţi sunt utile în acest domeniu happy

| DianaDiaa explică (pentru Cigarettă):

Asta asa e, dar vezi u ....iti cam umbla toate in par intelegi?
La mine la inceput mi se parea ok la coafor parea ca isi face bine treaba explica toate cele, dar incetul cu incetul nu mi se mai pare in regula. n primul rand cica sunt 6 ore pe zi si facem doar 2, facem putin orqm, data trecuta de exemplu am facut vreo 5 minute. A fost o fata model si am facut-o toate. Chestia e ca m-am tuns la ea si m-a facut... in ciuda faptului ca se da experta. La manichiura ce sa mai zichappy E ca si cum as face pe cineva acasa
Mai bine inveti dp net

| Birnaz_Dymka_1992 a răspuns:

3 ani numarul e 078*******

| DianaDiaa explică (pentru Birnaz_Dymka_1992):

Ce raspuns mai e si asta? laughing Pe bune acum pierzi timpul degeabawinking