| Eugen89 a întrebat:

Mi-am luat benzi pentru albirea dintilor, Crest Whitestrips Supreme, mai exact, si nu stiu cat timp trebuie sa le tin pe dinti. Sa imi spuna si mie cineva, daca stie, please

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Citeste pe cutie, sau pe instructiunile de folosire din interiorul pachetului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey,

Eu am avut whitestrips cu 9% perpxid de hidrogen banda de jos era mai mica fata de cea de sus. Stiind ca am o dantura okay si nu aveam nevoie de mai mult peroxid mi-am permis sa imi pun benzile si de 2 ori intr-o zi le tineam 40 de minhappy chiar si o ora. Cei drept am exagerat si au inceput sa ma doara dintisorii dar mi-am revenit in 2 zile, a fost okayhappy apoi am continuat normal nu mi-am stresat dintisorii, imi puneam doar dimineata cand ma trezeam fara a ma spala pe dintihappy
La un momendat am simtit sa mut banda de jos cu cea de sus si a fost okayhappy mi-a albit dintii de jos in totalitate fiind mai lunga banda din partea de sus... mehh nu se intampla nimiclaughing
Ideea este ca tu ai tratament de 14 zile presupun cu peroxid de 12%, o data pe zi tot as adimineata, nu fuma si nu bea alcool, nici vin, alimente cu sosuri, capsuni, ciresehappy pateaza dintiihappy nu este indicat, este vara I'm sorry pentru fructele acesteatongue
Eu zic sa le tii cam 35 de minute maxim, sa nu iti sensibilizezi dintiihappy ca sa poti continua tratamentul in fiecare zihappy daca ii simti mai sensibili faci o pauza de-o zi pana nu te mai dor dintisorii.

| Biu009 a răspuns:

30 de minute. Scrie pe cutie.

| alexia29 a răspuns:

Vreo 30 de minute happy

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute