| 99NYC a întrebat:

Mi-am vopsit recent parul intr-o culoare foarte neagra (nu ma asteptam sa fie atat de negru). As vrea sa scap pe cat posibil de culoare si mai ales de stralucire. Nu e neaparat o problema culoarea atat de neagra, dar imi arata parul de parca este o peruca din cauza stralucirii. M-ar interesa mai mult cum as putea sa scap de stralucire, sa am un look natural. Fiind baiat nu imi arata bine deloc stralucitor si atat de nenaturale firele.

Răspuns Câştigător
| CristinaEmma a răspuns:

•zeama de lamaie medie cu 3 cani de ceai de musetel amestecat si clatit dupa spalarea parului.
• spalare cu zeama de lamaie
•3 linguri pudra de vitamina c cu ziama de la o lamaie si putin sampon, fa din acestea o pasta si lasa-l acoperit pe par timp de o ora, clatesteti parul cu dampon si vei vedea rezuotatul
•o lingura de scortisoara cu una de balsam amestecat si lasat sa actioneze pe parul umed acoperit, lasat peste niapte sau cateva ore, repetarea tratamentului de 5 ori pentru deschiderea nuantii parului intr-un mod natural.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te tunzi la "0" si astepti sa-ti creasca din nou parul, de culoarea naturala.

| 99NYC explică (pentru Bula):

Habar n-am cum de nu m-am gandit la asta

| Bondarel99 a răspuns:

Cam greu. Vopseaua neagră nu se duce cu trucurile alea cu lămâie și mai știu eu ce.
Dacă vrei sa scapi de ea fa un decapaj. Oricum dacă ești băiat și ai parul scurt nu e deloc o tragedie, parul creste repede, poate doar ai impresia ca se vede urat.

| andreeahtml a răspuns:

Încearcă să folosești șampoane antimatreata. Și ceaiul de mușețel este bun pentru deschiderea nuantei

| PaulaSPFGHJKL a răspuns:

Lamaia iti rezolva putin problema