| ramona0506 a întrebat:

Parul meu isi pierde repede volumul, sta lipit de cap dupa cam vreo 2-3 zile dupa ce ma spal pe cap, ce sa ii fac?sad Trebuie sa ma spal mai des decat inainte, ajutati-ma va rog! Funda...

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Iti zic eu. am aceeasi problemawinking tapeaza-l. in spate si piaptana-l cu capul in jos. Dupa, da cu spuma de par.
Bafta!kiss. ast funditatongue

| laura23 a răspuns:

Ce sampon folosesti? te-as sfatui sa incerci wash & go. Iti face un volum super

| Libelle a răspuns:

Pai uite o chestie care o faceam eu...deci te-ai dat cu sampon si vrei sa te clatesti.Mai la sfarsit, pune apa calda intr-un ibric, si doua trei linguri de otet, si toarna-l pe par. Apoi te limpezesti normal. O sa miroasa un pic dar imediat ce te usuci iese si mirosul.

| Stefanaaa a răspuns:

Uite un truc:Cand il piepteni sau il usuci, pentru volum, lasa capul in jos, si da`ti parul in fata.Adica te apleci ca si cum ai vrea sa ridici ceva de jos, dar mai putin.Adica.[Nu prea stiu sa-ti explic] spatele sa fie drept orizontal, dar sa stai in picioare. Piaptana/usuca parul asa si dupa ai mai mult volum.

| Antonik a răspuns:

Buna,
eu ti-as recomanda sa te speli si mai despe cap, dar nu cred ca o sa functioneze. Cel mai indicat ar fi sa folosesti sampoane cu anumite solutii pentru volumul parului tau. Eu ti-as mai recomanda ca dupa spalarea cu sampon sa iti clatesti parul si sa iti aplici un balsam. Acesta iti va face parul mai matasos si ii va da mai mult volum. Degeaba te speli pe cap daca parul isi pierde volumul asa de repede. Cel mai bine ar fi sa il inveti cu aceste lotiuni pentru volum. Poate asa va recapata o alta stralucire si vei fi multumita. Macar putem sa ne mai indreptam putin defectele si asta cred ca te va ajuta. Succeswinking

| mika99 a răspuns:

Si eu ma spal o data la doua zile tot din cauza asta si pentru ca mi se si ingrasa foarte tare.eu mi-am facut un tratament cu henna rosie(eu sunt bruneta si nu prea se vede mare lucru, decat niste reflexii) si am un parlove strucklove strucklove struck are un luciu aparte, iar dupa baie sta mult mai bine decat inainte.
poti incerca henna sau sampoane pentru extra volum happy