| anonim_4396 a întrebat:

Salutari! Deci... am parul mediu ( "rebel" ) si intr-o parte.Nu sunt emo! Problema este ca dupa ce ma spal la cap parul prinde foarte mult volum dar arata bine.In urmatoarele zile pierde treptat din volum si nu-mi place cum arata.

Cum pot pastra pentru mai mult timp volumul?

Răspuns Câştigător
| mariaw a răspuns:

Dupa ce te speli, asteapta sa ti se usuce parul in proportie de 80% dupa care usuca-l cu feonul tinand capul in jos. Desigur poti folosi si spuma, dar daca tii la parul tau, e bine sa te rezumi in a apela la ea doar la ocazii speciale

6 răspunsuri:
| mariaw a răspuns:

Upsbig grin.atunci infoaiel putin tot asa cat e ud.adica da cu mana prin el in sens contrar celui de crestere.si ai desigur poti folosi si produse speciale pentru asta(pentru ca voi baietii oricum va tundeti des.doar daca nu cumva esti adeptul parului lung, dar asta e o alta problema)

| BicolorBell;x a răspuns:

Buna
asa mi'i se intampla si mie...asta se intampla deoarece parul elimina prea nult sebum[se ingrasa]
sa nu iti dai cu spuma sau asa ceva...pentru cu nu vei face decat sa faci rost de o matreata de toata frumos sau coji
incearca sa te speli cu un sampon pe baza de fructe, si sa iti dai inainte de fiecare baie cu ulei de ricin in cap[stai 10-15 min, apoi spala'te]
daca esti grabita iti poti da cu niste apa calduta in cap si o usuci repede cu feonul.
A, am uitat sa iti sp ca parul se ingrasa si din cauza cu il limpezesti cu apa fierbinte.Cu cat este mai rece apa, cu atat vei stimula sebumul sa ii dea stralucire parului, nu s ail ingase.
sper ca te'am ajutathappy

| moftuliki a răspuns:

Spala-te mai des
sau da-ti cu fixativ
scucces :*

| piticutza16 a răspuns:

Ce tip de par ai? ai putea folosi sampon pentru volum sau alte produse pentru volum precum spuma pentru volum lotiuni... sper sa te ajute. :*:*:*

| B3cKham a răspuns:

Va multumes de sfaturi desi mai astept cateva big grin. Ioanaw am uitat sa spun ceva big grin in ultimul timp nu ma usuc cu feonul aproape deloc pentru ca daca o fac, parul prinde volum mult prea mare si chiar nu-mi mai place ( este prea exagerat ). Si nu folosesc spuma de cand am parul mare big grin

| B3cKham a răspuns:

Sunt baiat