| FakeIllusionss a întrebat:

Saptamana viitoare am banchetul clasei a 12-a si tocmai am constatat ca voi purta o rochie foarte asemanatoare cu cea a unei colege,: rosie, lunga, cu slit, simpla, doar putin siferita la talie si umeri. Noroc ca am descoperit acum si am decis ca ea sa si-o accesorizeze cu auriu si eu cu nude (pantofi & plic). Amandoua suntem blonde (ea are parul blond mai inchis si facut ombre totusi) si din nou, de si de obicei nu aveam gusturi asemanatoare, voia sa-si lase parul in bucle lejere, ca si mine, dar a spus ca se mai gandeste la asta. Mai am o rochie, de anul trecut, ce sa fac? E atat de groaznic sa aratam la fel? Chiar iubesc rochia asta si nu as vrea sa mi-o schimb doar de dragul unei coincindente, si nici colega mea. As avea nevoie de niste pareri, multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Blackrose4 a răspuns:

Hei!
Dacă ea o accesorizează într-un fel şi tu o accesorizezi altfel, nu văd o problemă. Şi nu o să arătați chiar la fel, se observă diferența (accesoriile uneori fac diferența) şi plus că rochiile sunt asemănătoare, nu identice.
În legătură cu părul, poți alege tu o altă coafură (cu împletituri de exemplu, că tot e la modă) happy sau poate va alege ea altceva şi tu îți faci buclele lejere. Puneți-vă de acord.
Bănuiesc că şi machiajul va face diferența.

| amina_5010 a răspuns:

Nu contează că aveți rochie la fel! Conteaza sa te simti tu bine si sa fie un banchet de neuitat. Distractie!

| Marinescu_Marius_1986 a răspuns:

Buna. Incearca si produsele de pe Fashionized.ro