| Madalina_Ana_1999 a întrebat:

Acum 2 zile m am vopsit roscata..sau asa ar fi trebuit sa iasa. Vopseaua mi a iesit foarte inchisa. Nici nu pare a fi rosu, abia la soare are tendinte de rosu...iar la radacini cam 5cm cat imi crescuse parul mi a iesit un rosu spalacit. Culoarea pe care o aveam inainte de a ma vopsi era un saten inchis si presupun ca mai avea putin negru de la ultima vopsea care a fost acum destul de mult timp. Intrebarea mea este, daca ma mai vopsesc o data cu aceeasi vopsea, sunt sanse sa iasa mai deschis? Nu am nici o idee..multumesc anticipat happy:*

Răspuns Câştigător
| SorayaYG a răspuns:

Buna,o sa iti raspund din proprie experienta deoarece ma vopsesc roscata de mai bine de un an si deja stiu cum sta treaba.
Pe parul inchis la culoare, fie ca e natural, fie ca a fost vopsit nu va prinde niciodata rosul acela de pe cutie. Singura solutie rapida ar fi decolorarea/decapajul fie la salon (foarte costisitor) fie acasa (total nerecomandat).
Daca ai rabdare totusi si te vopsesti in repetate randuri, incet incet culoarea va prinde tot mai bine.
PS: la radacini va prinde mereu mai bine si va fi putin diferita culoarea (mai deschisa) dar cu timpul o sa arate tot mai frumos.
Sper ca ti-am fost de ajutor, daca mai ai ceva intrebari iti raspund cu dragbig grin

| Madalina_Ana_1999 explică (pentru SorayaYG):

Am inteles cum sta treaba. Am fost acum 2 ani aproape vopsita pentru prima data roscata pe culoarea mea naturala care era destul de deschisa si mi a iesit foarte frumos..in timp m am vopsit brunet mai de fiecare data si probabil are si asta o influenta

1 răspuns: