| wolfie182 a întrebat:

Bună seara! Am o nelamurire in legatura cu vopsirea părului. Deci, eu naturală sunt șatena, iar prin decembrie m-am vopsit roșcat fara să îl decolorez. Iar acum m-am vopsit un blond închis dar din pacate roscatul mi-a rămas în par iar rădăcinile s-au făcut blonde. Ce mă fac? Să mă decolorez sau să mai aplic un strat de vopsea? Și dacă mă decolorez, ce decolorant îmi recomandați? happy
P.S: E urgent!

5 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Nu-ti recomand decolorarea deoarece distruge parul ff tare! Mai bine incearca sa te vopsesti iar daca ti neaparat...

| KaterinaРомановский a răspuns:

Ce vrei tu doar la salon poti obtine si asta in cateva luni bune. Doar negrul mai acopera nuanta de roscat, a pune blond peste roscat e ca si cum ai face frectie unui picior de lemn = rezultat zero! La salon iti face decapaj pentru a scoate nuantele de rosu si abia apoi va incerca sa te aduca la un blond.
Asa poti foarte bine sa iei un decolorant Bes cu cel mai puternic oxidant de 12% si sa iti scoti rosul (va iesi un portocaliu galbui, insa) si iti vei arde groaznic parul.

| Dayuuum a răspuns:

Nasoala treaba.
Mai bine aplici inca un strat de vopsea si insisti mult la radacini ca sa ti se faca acolo inapoi roscat. Decoloratul iti strica parul, chiar nu-ti recomand. puppy dog eyes Si pe viitor daca nu ai fire albe incearca sa eviti vopsirea parului pentru ca iti strica foarte tare parul si ai sa te chinui cu el toata viata sad. Lasa-l asa cum l-ai facut si gata decat sa se ajunga la ceva mai rau :3. Ai grija de tine.

| wolfie182 explică (pentru Dayuuum):

Chestia e că eu vreau neapărat sa mi-l fac blond închis și dacă ar fi să-l las așa, cand îmi crește parul o sa am 3 culori în cap...

| Dayuuum a răspuns (pentru wolfie182):

Mnoh. Pai atunci aplica inca vreo 2 straturi de blond, nu stiu ce sa zic. Iti strici parul :c. Este chiar necesar sa ti-l faci blond? Gandeste-te bine. Ori ti-l faci roscat la crestet, ori ti-l faci blond in rest, dar nu stiu cat de bine o sa se acopere puppy dog eyes