| IoanaMaria48 a întrebat:

Buna seara dragelor.
Saptamana cealalta ma duc sa ma epilez inghinal si pe picioare. Intrebarea este : cat mare e durerea? (e prima oara).
Dupa asta pot sa ma spal?

1 răspuns:
| RandomGirl a răspuns:

Doare ingrozitor. Nu iti dau mai multe detalii ca nu vreau sa te sperii, dar gandeste-te si la faptul ca poate sa nu iti ia firele de par din prima si poate sa insiste pe zona acea si sa te infectezi sau sa iti apara bubite dupa aia.
Am impresia ca dupa nu ai voie sa te speli cateva ore, dar nu stiu sigur cate, cel mai bine sa intrebi acolo. Dupa ce pielea a fost iritata are nevoie de crema, nu de apa care ar putea sa o irite si mai tare, mai ales de sapun care o mie de chimicale si s-ar putea sa simti o senzatie de arsura.
O seara placuta!happy