| ioana375 a întrebat:

As vrea sa ma epilez pentru prima oara inghinal ce motode as putea folosi, exceptand salonul.batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Exceptand salonul? De ce? Acolo te face, repede, fara durere. Crede-ma, si eu gandeam la fel. Si mult timp m-am chinuit sa ma fac singura acasa. Dupa ce ca nu reuseam niciodata sa ma fac in totalitate mai ma si durea groaznic. La salon, in 5 minute esti gata. Prima oara te vei rusina, dar pe urma [daca mergi la aceeasi tipa] nu vei mai avea nicio treaba.
Daca chiiar vrei sa te faci acasa, iti recomand ceara ca asta : http://www.karaver.com/ [ primele doua cutii patratoase de jos]. Contin un recipient cu ceara care se pune pe focul de la aragaz [foc mic neaparat!] pana se inmoaie ceara si apoi o lasi la racit si incepi. Dar iti spun din proprie experienta, nu vei rezolva mare lucru. Cu benzi de ceara rece, nici atat, nici nu incerca.

Lama si crema nu ti-o recomand. Cel mai bine e la salon.

3 răspunsuri:
| corny04 a răspuns:

Cel mai sigur este cu crema epilatoarewinking

| andreyyya a răspuns:

Foloseste ceara fiindca iti rareste firul si il subtiaza.

| Dana211 a răspuns:

Poti folosi ceara, benzi epilatoare, crema, epilatorul ( nu prea e recomandat) sau bicul ( nici asta nu e prea recomandat pentru ca iti va creste parul mai des si cu firul mai tare)