| xAnkax a întrebat:

Bună seara, TPU. Voi ce faceți împotriva cearcănelor? Eu am pus în aplicare o grămadă de soluții găsite pe net sau în cărți, dar niciodată n-au avut efect. De câte ori le aplicam, cearcănele se evidențiau, nu diminuau. Nu cred că cearcănele mele sunt provocate de odihnă, pentru că dorm destul și la ore recomandate.
Deci, revenim la întrebare, voi ce faceți împotriva acestora?
Fundă.

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Cearcanele apar din cauza oboselii din timpul zilei,anoptilor nedormite, dar pot fi si ereditare si nu pot fi controlate(este prezenta unui tegument).
Poti folosi rondele de cartof crud, castravete, ceai verde, ulei masline.
Poti afla mai multe tastand cuvintele cearcane+cauze+remedii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic altceva decit un somn odihnitor in fiecare noapte. Somn de cel putin 9 ore pentru adolescenti, dar asta nu inseamna incepind de la 1 sau 3 noaptea, ci de la 9 seara. Daca totusi nu asta e cauza, mergi la medic. S-ar putea sa ai un organ bolnav si asta sa fie cauza lor.