| xAnkax a întrebat:

Bună seara, TPU. Voi ce faceți împotriva cearcănelor? Eu am pus în aplicare o grămadă de soluții găsite pe net sau în cărți, dar niciodată n-au avut efect. De câte ori le aplicam, cearcănele se evidențiau, nu diminuau. Nu cred că cearcănele mele sunt provocate de odihnă, pentru că dorm destul și la ore recomandate.
Deci, revenim la întrebare, voi ce faceți împotriva acestora?
Fundă.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prezența cearcănelor nu spune numai nesomn ci și o afecțiune internă, la ficat. Cu analizele ești la zi?
Un anticearcăn.
Toată lumea are sau face mai devreme ori mai târziu aceste inestetice cearcăne.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma dau cu capul de pereti..zau :))! Si parca mai palesc pe langa vanatai.

Da, cu cremele parca sunt mai rau, citisem pe undeva ca trebuie sa lasi crema 10 minute si sa o clatesti?! Trebuie sa ma informez pe subiectu asta ca tare dubios mai suna.

Eu momentan ma dau cu ulei de migdale si cu o crema de migdale dar o doctora zicea ca uleiul de samburi de strugure e mai eficient. O sa-mi iau si o crema de vreo 5 lei de castane ca am citit pe nu stiu unde ca ajuta la circulatie si astept sa treaca iarna si ma duc la sedinte cu laser. http://www.youtube.com/watch?v=RB-46zJPqRk

| lexalexa999 a răspuns:

Buna,
Pe langa remediile naturiste, incearca sa nu petreci foarte mult timp in fata calculatorului.