| anonim_4396 a întrebat:

stiti vreo masca pentru par uscat si aspru? nu stiu ce sa-i mai fac sa fie mai moale, mai matasosstraight face. masca naturala sau una de pe piata. ceva

5 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Eu,,, te-as sfatui:) sa iti speli parul, daca se poate :) intotdeauna cu acelasi produs:P, si f. bine sa il clatesti cu apa; asa vei indeparta :P acele substante chimice, ce se gasesc in sampoane si masti,,, ori in cel mai bun caz, sa te folosesti de o gama de sampoane si masti naturiste, din farmacie(naturista) le cumperi; totusi :) iti recomand, sa te uiti aici :
http://www.util21.ro/......r-gras.htm
http://www.mami.ro/frumusete/masti-naturiste/
http://sfaturi.eva.ro/......e-892.html
http://www.medicina-naturista.ro/......citor.html
Bafta!

| JeSa a răspuns:

Ananonymousgirl a răspuns:
Iti recomand o masca formata dintr-un galbenus + 3 ling ulei de masline + 3 ling miere sau masca din placenta ( cred ca e de la Kalos ); cu bune rezultate ambele.

PS : era sa uit : nu folosii si balsam si masca in acelasi timp, alege doar unul dintre produse.
Ananonymousgirl - ti se potriveste doar tie de la firma "Kalos" happyahem - whistlingKallos, asa ca - lasa fata, sa-si cumpere ceva pe baza - naturista(sampon/masca), care ii regenereaza firele de parhappy; spre exemplu - si eu pot sa-i spun sa foloseasca de la gama - "Garnier Fructis"(ce o folosesc eutongue/iar ei poatewinkingnu-i prieste) - e mult mai profesionistawinking decat ceea ce tu, i-ai recomandattonguegama "Kallos"happy...

| undercovergirl a răspuns:

Iti recomand o masca formata dintr-un galbenus + 3 ling ulei de masline + 3 ling miere sau masca din placenta ( cred ca e de la Kalos ); cu bune rezultate ambele.
PS : era sa uit : nu folosii si balsam si masca in acelasi timp, alege doar unul dintre produse.

| gyo a răspuns:

Pai dintre mastile cumparate de la magazine cel mai mult mie imi place cea de la elseve.sunt pentru mai multe tipuri de par iti alegi si tu una care crezi ca e indicata pentru parul tau

iar masca naturala mai fac din cand in cand din ulei de masline, galbenus de ou, miere si lamaie. le amesteci pe toate si le pui pe par. le lasi sa actioneze cam 30-40 min si dupa te speli normal pe cap.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut. masca naturala pe baza de iaurt face minuni in cazul parului uscat si aspru... aplici pe toata lungimea parului iaurt din asta natural, fara adaosuri il lasi cam 30min dupa care speli parul in mod obisnuit...