| girlbrushedpink3 a întrebat:

Bunahappy stiu am vazut pe site multe intrebari de genu dar eu as mai adauga ceva big grin. am 1.68 si 60 de kg. Stiu ar mai trebui sa slabesc cateva kg. Eu tin un fel de regim. Dimineata cand ma trezesc beau un pahar cu apa si mananc un mar la scoala nu manac nimic si cand vin acasa manac ceva putin (depinde de dispoziatia mea ) iar seara nu mananc nimic in schimb fac jumate de ora de bicicleta + 200 de abdomene. Dar nu am slabit aproape nimic si o duc asa din Noiembrie si asta se inampla toata saptamana in afara de Duminica. Atunci mananc mai mult da nici atunci in exagerare. (zilnic manac in jur de 1000 de calorii iar duminica 1500 foaret rar depasesc). credeti ca nu slabesc din cauza ca manac Duminica mai mult?:-s. multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| criss:) a răspuns:

Nu e bine sa te infometezi, trebuie sa ai o dieta echilibrata, nu sa renunti la tot de asta nu slabesti... e foarte putin 1000 de calorii... uita-te pe site si calculeaza cate ar trebui sa consumi:
http://www.csid.ro/calory-calculator/

| costymaximus a răspuns:

Dupa ce vii acasa de la scoala si te apuci de mancat, ce inseamna pentru tine "putin"? Daca inseamna paine multa, tocana cu carne de porc si alte alimente bogate in grasimi, n-ai facut nimic.Esenta unei cure de slabire este nu de cite ori mananci ci ce mananci, asa ca incearca fara paine+fructe si legume, mese dese(4-5)dar foarte putin mancat.Vad ca ai activitate sportiva, asa ca corecteazatii modul de a manca.

| KreizyFact a răspuns:

Uite un regim in 4 zile in care slabesti 4kg

Ziua 1 – Legume Crude sau Fierte(Se pot consuma legume la discretie cate doriti)
Ziua 2 – Iaurturi Degresate (Recomandam iaurtul Degresat 100% cu 0 Grasimi de la Danone. Se pot consuma legume la discretie cate doriti)
Ziua 3 – Carne de Pui la aburi sau la cuptor(Se pot consuma legume la discretie cate doriti)
Ziua 4 – Fructe si legume la discretie, cu specificarea ca este indicat sa mancati atat cat va pica bine, fara sa faceti excess

| dariasweet11 a răspuns:

Nu ar trebui sa nu mananci in timpul zilei.si eu tin regim, dar eu fac altfel:dimineata mananc o felie de paine neagra cu un pahar de ceai, la scoala mananc un corn si beau apa mereu dupa orice mananc, iar seara mananc cv dar inainte de ora 19:00 happy. a si am uitat sa-ti spun ca eu imi fac timp si pentru dans; dansez in jur de 4-5 ore pe zi.eu dansez streedance happy.si nu-i bine sa pui mult efort cu flotari eu dansez intr-un maieu scurt si pantaloni scurti ca sa nu ma incalzesc happyhappyhappy

| charmina a răspuns:

Nu trebuie sa maninci mult dar nici putin pentru ca te vei imbolnavi rau