| Zăpăliciiiiii a întrebat:

Stiu ca s-a mai pus aceasta intrebare de ff multe ori dar, cu ce sa ma imbrac in prima zi de scoala? Nu am nici cea mai vaga idee si as vrea sa-mi spuneti parerea voastra. As vrea sa nu ma imbrac extravagant in culori aprinse, sa le inchid gura barfitoarelor din clasa mea.
P.S : Trec clasa a 7a
Astept raspunsurile! Fundaa!:*

Răspuns Câştigător
| Rawwrr a răspuns:

Cateva variante :

- o rochita (nici prea scurta, dar nici lunga ) + balerini / sandale / pantofi ( cu toc mic ).

- pantaloni 3 sferturi + un tricou dragut + tenisi [( se poarta ) / balerini.

- pantaloni lungi ( recomandare : stramti ) + tricou ( fara decolteu sau mai stiu eu ), iar incaltaminte. cam orice, tenisi / balerini / sandale.

Sper ca te-am ajutat. Bafta!

6 răspunsuri:
| Pinkyx a răspuns:

Incearca o rochita colorata, acum cat e mai caldut, si o poti combina cu o pereche draguta de balerini sau sandale.

| eatpraylove a răspuns:

In nici un caz sa nu-ti pui blugi cu un tricou si bascheti... e suuuper plctisitor plus ca te poti imbraca asa tot timpul, daca e prima zi de scoala, pune-ti o rochie care sa fie deasupra genunchilor, ai spus ca nu vrei sa fie o culoare aprinsa deci poti merge cu ceva neutru gen bej, crem, roz deschis, cu accesoriile potrivite gen un lant cu o inimioara sau un cesulet cum sunt la Accessorize si Meli melo, si un sacou subtire sau o geaca de blugi si niste bratari boho, si daca nu vrei sa fii prea eleganta, pune-ti o pereche de bascheti, mie mi se pare super cute sa combini baschetii/tenisii cu rochite...

http://www.google.ro/......tp?/imgres

sper ca te-am ajutat

| Kasia a răspuns:

Spune-mi stilul si-ti spun cum sa te imbraci.

| selysol a răspuns:

nu stiu ce haine ai tu in garderoba!laughing poti sa iti iei niste blugi stramti cu un tricou dragut cu niste balerini poti inlocui tricoul cu o camasa sau niste colanti cu o rochita specifica si niste balerini/sandale scoateti hainele din dulap si incearca diferite combinatii. Nu uita ca e scoala nu parada modei laughing lasa barfitoarele sa isi continuie job-ul si nu le lua in seama daca te barfesc inseamna ca viata lor e prea plictisitoare si se intereseaza de altii penibil!

| Zăpăliciiiiii explică:

Mentionez ca nu port in special la scoala rochite, fustite, pantofi cu toc.
Mai astept pareri!:*

| Valentino1994 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te imbraci cu ceva la moda dar nu iesit din comun oricum ceva lejer