| bibiicaaa a întrebat:

Heii, TPU! As vrea sa-mi spuneti parerea voastra de cum ar trebui sa ma imbrac in prima zi de liceu, poate si cateva site-uri cu imbracaminte. Fundaa! :*

10 răspunsuri:
| Roses a răspuns:

Un tricou cu un model care sa nu iasa asa de mult in evidenta,blugi(sau fusta daca e cald),balerini(sa fie simpli,dar frumosi,nu cu model pentru batrane)sau tenesi. Parul lasa-l desfacut,cu o bentita draguta(bentita, daca vrei, poate sa fie de un albastru mai inchis), sau daca vrei neaparat prins, fa-l in spic sau o coada lejera de cal. Un pic de parfum si gaata happy

| Delicacy a răspuns:

Ce este atât de special in prima zi de scoală?

| bibiicaaa explică (pentru Delicacy):

Avand in vedere ca nu-mi cunosc colegii. profesorii. ar trebui sa fac o impresie cat de cat. Nu ti se pare?

| Delicacy a răspuns (pentru bibiicaaa):

De ce ai vrea să fi cineva care nu eşti de fapt? Îmbrăcată într-o rochie de gală şi aruncând cuvinte false noilor colegi şi profesori timp de o zi, nu schimbă cu nimic adevăratul tău caracter.Nu trebuie să faci impresie, fii tu însăţi.

| bibiicaaa explică (pentru Delicacy):

Nu e vorba ca vreau sa fiu altcineva decat sunt. Eu am pus intrebarea asta, cerand niste idei. Evident ca nu o sa fac cum ai zis tu in bataie de joc cu rochia si cu, cuvintele false.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai dreptate trebuie sa faci o impresie buna caci prima zi de liceu nu o uita nimeni!
Deci iti recomand o imbracamine care este potrivita si care si eu o sa o pun la incercare :)) tot in prima zi de scoala:
Blugi negri cu talie inalta la care le pun o curea alba sau gri, camasa alba care o bag in pantaloni ca sa fie usor bufanta:) cu 2 buzunare la sani :)
Pantofi in stil oxford gri:):x e un model usor diferit dar dragut:)
O gentuta mica un model destul de clasic:) Parul este lung si il intind cu placa:)
Succes si un an bun:*:*

Uite cateva poze:)

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| xFakeSmilex a răspuns:

Și eu sunt clasa a9a și pot spune că ai dreptate, prima impresie conteaza foarte mult. Uite cateva sfaturi:
1. Camașa albă (dar nu modelul clasic, un material mai lejer..gen "necalcată"), pantaloni negri (mulati...ma rog, adica nu cei evazati jos), balerini sau pantofi cu toc (poti opta si pentru platforme)...depinde cu ce esti obisnuita. O geanta simpla dar care sa nu te imbatraneasca și cateva accesorii discrete (bratari, inel, un colier sau ceva).
2. Cămașa colorata (dar nu in carouri), pantaloni negri sau blugi + o curea draguță (cureaua sa fie subțire, cele mari si groase..cum ar fi cele din elastic si mari, nu sunt foarte OK). În picioare pantofi cu platformă sau balerini (din nou, depinde cum preferi tu) si o geanta neagra (poate fi din panza sau din piele...).

Pont: Nu obta pentru un tricou (fie el și alb), o cămasă îți da un aspect mai elegant dar si linistit, iar acest lucru poate conta destul de mult la o prima impresie.

Părul îți recomand sa il faci asa cum poti tu, fie desfacut, fie intr-o codita spic sau coada de peste (este foarte eleganta)!

Mult noroc în prima zi de liceu, si sper ca te-am ajutat!

| juliaart99 a răspuns:

Ai putea sa te imbraci cu o fusta bleomaren cat cu pliuri, cat de scurta vrei, o camasa si o pereche de pantofi daca vrei cu toc. Sper sa te ajute si succes pentru anul scolar ce va urma.