| TDGMeebu a întrebat:

Bună!
Sunt clasa a 8. a și la sfârșitul anului, ca de obicei, este banchetul. Aș vrea să slăbesc vreo 10 kg până atunci. Dar nu știu cum. Mai ales că acum nu am timp de exerciții, de alergat etc. Vreau o cură de slabire care dă rezultate și pe care ați încercat. o și sunteți foarte mulțumiți de rezultate.
Mulțumesc mult.

9 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Păi ai grijă la ce mănânci:
-mai multe fructe/legume
-mai puţine dulciuri/fast food etc.
-nu mânca după 18

Apoi, când ai timp, poţi să mergi să alergi.

Cure de slăbire : http://www.calivitavelcu.ro/cure-de-slabire.html

Pa,pa!

P.S: Cura nu am încercat-o :D

| ralucaralu a răspuns:

Pai nu cred ca nu ai timp 30 de minute pe zi sa alergi. Sportul e cea mai buna si sanatoasa metoda de slabit si te ajuta sa iti si modelezi frumos corpul.

| TDGMeebu explică (pentru ralucaralu):

O să îmi fac timp de alergat. Dar am meditații în week-end etc. Și o să vină iarna. Atunci ce voi face?

| Reiikó a răspuns:

Uite un site si documenteazate mai bine te ajuta:
http://www.cumsaslabesti.com/

| Melinda1219 a răspuns:

Uite un site super tare dietetik.ro!

| alinaWalina a răspuns:

Buna.
Reteta este: sportul.
Cat mai mult sport si grija la ce mananci.
Daca esti mai plinuta atunci poate pielea o sa se lase si nu o s arate tocmai bine, se poate repara doar cu tonifiere dar nu cred ca ai banii necesari pentru un SPA.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa.

| EuStiuDeja a răspuns:

Ai putea sa incerci Pilates la mine au fost bune...

| addyna a răspuns:

Mai este un regim disociat si eu l'am tinut...
e o zi legume.o zi fructe,o zi peste,o zi carne (mai bun pui), o zi lapte, o zi branza si apa,,,,, zlabesti mult daca il ti cu strictete ...sa ti asta cam 3 sptamani si peorma o ti mai moale cu mancatu si dupa 1 luna iar ti asta

| Paulette28 a răspuns:

Stiu cum e sa fii clasa a 8-a si si eu am incercat sa slabesc cu ajutorul unei cure de slabire si mi.a facut foarte rau in sensul ca am capatat o anemie frumoasa. stiu ca nu ai timp dar daca ai merge la o sala sa faci ceva dans succesul este garantat. sper sa iti fie de folos sfatul meu