| fluture156 a întrebat:

Sunt originale parfumurile de pe eMAG?

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, eu am luat pentru sotia mea un parfum de la Tom Ford, am dat o caruta de bani, si nu mirosea ca ala pe ca i-l luasem din duty free. Era ce-i drept de la un partener eMag...nici ca am mai luat de-atunci de pe eMag cosmetice sau alte chestii de-astea.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt ca si celalalte produse:
- marca originala, made in China, Turkey sau Vietnam
- copie originala facuta pe vapor sau in grajd

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca sunt originale.
eMag-ul nu cumpara de la bisnitari, ca sa vanda falsuri.
Oricum, pretul unui parfum este de la 250-300 lei in sus.
Ce vezi tu la 100-200 de lei, sunt apa de toaleta si apa de parfum, care nu sunt parfumuri, doar solutii diluate de parfum si care rezista dar cateva ore.

| sierra1 a răspuns:

Fii sigur că da

| Frank51 a răspuns:

Majoritatea nu. Plus ca au preturile exagerat de mari fata de magazinele de parfumuri.

| christine99 a răspuns:

Sunt vechi, parfumuri care nu se mai fabrica majoritatea dar originale.

| debarasator63 a răspuns:

In principiu da, dar sunt slabe calitativ.

| REMiXDJ a răspuns:

Toate cosmeticele, parfumuri etc. de pe eMAG sunt falsuri contrafacute de alte tari si de alte firme care pirateaza parfumuri fiindca industria cosmeticelor in special pentru femei este una profitabila rau si pirateria este pe masura.Multe parfumuri sunt piratate de rusi, bugari, jegosii de albanezi, smenarii de unguri si polonezi, nu mai vorbesc de turci.Deci eMAG este o cacialma la multe produse.

| Queenz a răspuns:

Depinde. Unele da, unele ba happy