| Faranume242424 a întrebat:

Sunt parfumurile de la eMAG, originale?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca-i vandut de eMAG in niciun caz.
E ditamai firma, crezi ca-si permit sa vanda fake-uri?

| Bondarel99 a răspuns:

Depinde cum prinzi. In principiu da, dar mai baga si din alea fake. Adica eMAG e doar intermediar, el nu raspunde de parfumurile alea. Chiar vazusem un clip pe Youtube despre cum a primit cineva un parfum fake pe care a dat 900 lei. Luase 2 dintre care unul era fake. Dar oricum daca se intampla asta le faci scandal si pot sa iti dea banii inapoi.

| Edisor27 a răspuns:

In general se vand parfumuri originale pe toate siteuri-le dar pe eMAG sunt si fackeuri si originale

| Strepix a răspuns:

Aalbinutza are pe de o parte dreptate, dar hai sa-ti dau eu raspunsul cel complex. Daca in momentul in care iti achizitionezi un parfum si pe pagina scrie ca este vandut de catre Emag, atunci nicio sansa sa fie fake, in schimb, daca scrie ca este vanduta de alta firma, exista o probabilitate sa nu fie original. Oricum, poti face o sesizare sau o cerere de retur in caz ca se intampla ceva si nu ai niciun risc!