| YonikaBilibika a întrebat:

Buna TPU.Am 13 ani si am foarte mult par pe maini si pe picioare. Am facut o mare greseala(m`am facut cu lama) si acum imi creste si mai negru(sunt bruneta), si mai des si nu suport sad mai ales ca este vara si mi`e rusine findca stau in preajma baietilor :S Deci...ce ziceti? sa imi cumpar crema depilatoare(nu vreau sa ma fac cu ceara findca mama nu e de acord si nici eu nu vrea) FUNDITA rapunsului care m`a ajutat mai mult :*

Răspuns Câştigător
| IgoToHellForThis a răspuns:

Pai pe picioare te poti lua cu crema depilatoare dar o sa iti creasca repede. Daca te i'ei pe maini cu crema o sa ti'se fac mai mult si mai gros -_-. Daca vrei pe maini te poti lua cu benzi de ceara depilatorae :') le gasesti la magazin desi doare mai tare de cat cu ceara calda o sa iti creasca mai greu parul de pe maini bafta!

| YonikaBilibika explică (pentru IgoToHellForThis):

In cat timp o sa`mi creasca daca ma fac cu crema? findca cu lama a doua zi deja incepe sa imi creasca...sad macar 4-5 zile(sau o saptamana daca se poate sa sca de el pig

| IgoToHellForThis a răspuns (pentru YonikaBilibika):

Pai pe maini eu nu iti recomand sa te epilezi cu crema deoarece firul se va ingrosa si iti va creste repede probabil 3 zile.Cu ceara iti creste intr'o saptamana.

12 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Crema depilatoare e aproape la fel ca si lama.doar topeste firul nu il trage din radacina ceea ce inseamna ca va creste foarte repede.solutia pentru ca parul tau sa nu mai creasca este ceara. epilandu-te cu cearac firul se subtiaza si se rareste. daca nu vrei ceara poti incerca un epilator.e mult mai eficient decat o crema.

| pisikutzza22 a răspuns:

Pentru maini poti apela si la decolorare

| YonikaBilibika explică (pentru pisikutzza22):

:S si cm se face? scuze dar n`am auzit inca de metoda asta :S

| IgoToHellForThis a răspuns (pentru YonikaBilibika):

Pai decolorarea se face cu vopsea foarte deschisa eu asa stiu dar nu are efect parul tot o sa se vada doar ca o sa fie alb rolling on the floor

| KellyGreen a răspuns (pentru IgoToHellForThis):

De fapt se face cu apa oxigenata

| IgoToHellForThis a răspuns (pentru KellyGreen):

Da aia e metoda complicata, Si sa stii ca se poate si cu vopsea ^-^

| YonikaBilibika explică (pentru pisikutzza22):

Gata...si`asa ieri m`am facut pana la urma cu crema si pe picioare si pe maini oh go on

| Ðεεα a răspuns:

Bună. Încearcă cu bandă epilatoare sau cu ceară, dacă nu vrei să încerci asta. rămâi la lamă, dar trebuie să te faci în continu pentru că o să-ţi crească foarte repede părul!

| YonikaBilibika explică (pentru Ðεεα):

Da...sad asta am observat