| WhoCares a întrebat:

Buna TPU am 14 ani si sunt clasa a 8a as vrea sa imi fac un tatuaj in vara, semipermanent deoarece dureaza intre 4-6 ani (cred ca e suficient) intrebarea mea este ce tatuaj si unde? prima data am vrut un trandafit mic pe abdomen apoi o inima pe incheietura apoi sa scriu ceva frumos pe umar dar nu stiu nu ma pot hotara, daca aveti si alte sugestii ar fi super.

Răspuns Câştigător
| alle96 a răspuns:

Nu inteleg de ce toti o faceti "proasta, idioata" etc.eu am 16 ani si am tatuaj de un an. (permanent) Tatal meu a murit si am vrut sa fac ceva, sa'i pastrez amintirea si pe pielea mea. Am un tatuaj cu "dad, i love you". pe mana stanga.si crede'ma,daca vrei cu adevarat, fa'ti. daca nu, nu!

14 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Eu am tatuat un dragon pe tot spatele:http://www.google.ro/......tp?/imgres

| KellyGreen a răspuns:

Sau eu mai am tatuat in jurul incheeturii drepte cateva cuvinte.

| comansorin a răspuns:

Un inger cu aripile deschise pe mana dreapta! Deoarece pe umarul drept sta ingerul pazitor! Eu zic sa nu-ti faci tatuaj semipermanent pentru ca sa zic eu asa te va marca pe viata adica chiar daca dispare vei avea alte atitudini si nu vei mai gandi la fel si o sa vrei sa-ti faci unul permanent. nu stiu de ce nu iti ajunge tatuajele de la guma? Eu le pun pe gard si sunt foarte multumit de culorile pe care le ofera gardului happy

| trăncănici a răspuns:

Mai frumos arată un corp de fată nepătat de tatuaje! Cunosc fete care regretă faptul că s-au tatuat! Mulţi bărbaţi urăsc tatuajele, poţi pierde mult! După 6 ani începe să dispară,dar nu tot,ci rămîne,se vede urît! Nu le pune în părţi vizibile,alege o fesă, un şold, e mai suoprtabilă durerea.

| Muflă a răspuns (pentru trăncănici):

This is so wrong... Omule, în primul rând persoanele care regretă un tatuaj probabil l-au făcut la beţie sau ca să pară ele mai sexoase şi alte căcaturi de-astea. La un tatuaj trebuie să te gândeşti măcar vreo doi ani înainte să ţi-l faci, să te-ntrebi de ţşpe mii de ori dacă o să regreţi sau nu şi să-ţi alegi artistul cum trebuie, nu să te duci la primul salon pe care-l vezi. În al doilea rând, nu înţeleg de ce şi-ar dori un bărbat destul de încuiat să nu accepte tatuajul ăla care, la urma urmei, e o parte din ea -__- Şiii...WTF. Tatuaj pe fese? Doare ca dracu, şi chestia asta o zic profesioniştii. Plus că-n cele mai multe cazuri mi se pare de prost gust. Exact genul de tatuaj pe care o să-l regreţi.

| trăncănici a răspuns (pentru Muflă):

Am spus eu că regretă toată lumea? Am spus că ştiu fete care regretă că s-au tatuat.I-am recomandat fese-şolduri ca să nu fie expus tot timpul la vedere. Poate dăuna în cazul unui interviu.Eu nu m-am tatuat niciodată, urăsc înţepăturile, durerea.Fiecare e liber să-şi aleagă drumul vieţii,să-şi asume riscurile distracţiilor.Îţi dau şi dreptate,pentru că dacă stăm să ne gîndim bine, mai repede repari un tatuaj nedorit, decît o operaţie estetică nereuşită!

| crystyn3lmp3 a răspuns:

Tatueaza-ti țâțe mai mari pe țâțele tale mici, la 14 ani i-ti trebuie tatuaj pfff

| Simina1066 a răspuns:

Salut! Ma indoiesc ca un tatuaj semi-permanent dureaza atat. Te-ai gandit mult si chiar vrei un tatuaj? Ai acotdul parintilor? Atunci fa-ti unul pe umar. eu personal as face ceva "tribal" acele insemne maya insa fiecare dupa personalitatea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îţi face de la 14 ani. Fiind în creştere, pielea se va întinde şi tatuajul se va ''crăpa'', devenind urât.
Eu în locul tău mi-aş face de la 20 de ani în sus. Nu ştiu ce să îţi faci, dar îţi pot spune ce să NU îţi faci: numele iubitului tău (poţi să te desparţi de el) sau o anumită convingere la care ţii (pe care ţi-o poţi schimba, de-aia). Fă-ţi un tatuaj cu ceva care te-a marcat, ceva ce vrei să facă parte din corpul tău, ceva ce crezi că te reprezintă, o amintire, o vorbă frumoasă ce ai primit-o de la cineva... în orice caz, ceva reprezentativ. Nu doar aşa, să te lauzi că ai suportat ceva pişcături şi durere şi că ai o pată de culoare pe corp.

| CriminalăÎnSerie a răspuns:

laughing.
(undevezitumajuscule)

| Ðean a răspuns:

Cunosc o fată ce are tatuaj sub buric în partea stângă, arată chiar foarte bine - este un fluture.

| WhoCares explică:

PS: vreau ceva micut, finutz

| WhoCares explică:

Si mie imi e frica de ac dar am auzit ca iti da cu o solutie si nu te mai doare k altfel nu mi-as mai face

| teiubecmylove a răspuns:

Heii. am si eu un tatuaj tot din clasa a 8thinking dar e permanent am o inimiara. semnul acela mult. gen 8. si un A:d. si e chiar ok. parintii nu mi.au sps nimic.