| Nsnsbwk a întrebat:

Mai exista si altele inafara de albastru de metil, tinctura de castelani si violet de gentiana?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Rosu de burgundia, albastru de rusia, verde de Paris, alb de purcari, galben de chinolina, roz de castelani...

| NH4OH a răspuns:

Poți să jonglezi cu rozul, albastrul și movul cumpărate ca substanțe din farmacii ( fiind singurele ) adăugând balsam care face să deschidă culorile astea.

| Kandia15 a răspuns:

Din cate stiu, altceva netoxic pentru par nu mai e. Dar daca vrei altfel de culori, poti sa le combini intre ele. https://www.roportal.ro/......enaturale/

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Alte substanțe colorate și netoxice pentru păr din câte știu nu mai există. Știu asta de la o farmacistă pe care tocmai am intrebat-o acum câteva zile