| Bybyutzzzz a întrebat:

am mare nevoie de ajutor, am fata plina de cosuri si nu stiu cum sa scap de ele, puteti sa imi dati cateva sfaturi, niste remedii pe care le-as putea face acasa, pentru ca am incercat cam vreo 5 creme si toate prostiile posibile si nu au remediat deloc situatia, ci mai mult au inrautatit-o
Funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| lavynya1 a răspuns:

Si eu am avut probleme cu tenul timp de vreo 4 ani.In general apar acneele deoarece tenului nu ii prieste ceva.
Si eu primeam tot felul de creme sa ma dau pentru acnee si cu nici un efect.Am fost singura la naturisti si mi-am luat crema de galbenele Curriculum Vitae ce costa vreo 4 lei (100% naturala), demachiant folosesc apa de trandafiri(de asemenea naturala din naturisti) si nu ma mai dau cu alte prostii de creme ce nu ma ajuta deloc.De asemenea am mai luat si pastile Staphillococinum tot naturale ce sunt foarte bune, nici macar nu ai voie sa le atingi cu degetele. Poti merge si sa te interesezi la farmacie, sunt si ieftine. Mie mi-au trecut cam in aproximativ o luna dar am si folosit crema in acelasi timp si produse mai naturiste.La machiaj nu am renuntat niciodata, si nu se poate spune ca din cauza machiajului aveam acneele.Acum nu mai am deloc acnee, am o fata curata si folosesc aceleasi machiaje ce le foloseam si atunci. A trecut cam 2 ani de cand nu mai am fata plina de acnee, mai imi apare cate unu 2 dar care mi se si usuca peste noapte datorita cremei.Succes! Funda?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca tinctura de propolis. E un remediu naturist pe care-l gasesti la plafar.Am mai raspuns la astfel de intrebari si poti citi aici mai multe detalii, dar si alte pareri: http://www.tpu.ro/......de-cosuri/ Numai bine.

| Darcos a răspuns:

Iti zic ceva (e un sfat; nu un raspuns):
Unele cosuri se fac deoarece transpiri mult; praf[Si nu te speli foarte des pe fata]
Deci iti zic ca trebuie sa ai grija

| StamateAlina1987 a răspuns:

Si eu am avut probleme cu tenul timp de 10 ani de zile, am incercat multe creme chimice de la farmacie, pastile, nu a functionat nici una si tenul meu a devenit mai rau.

Am scapat de cosuri dupa ce am descoperit cremele naturale pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Este dovedit si recomandat uleiul de arbore de ceai pentru efectele sale puternice de a lupta impotriva cosurle si a punctelor negre si pentru ca nu usuca pielea.

Cremele de cosuri de la Thursday Plantation contin uleiul pur 100% de arbore de ceai care
contine compusi antibacteriali si antimicrobiali care ajuta la distrugerea bacteriilor.

E si un video pe youtube cum ar trebuie folosite:

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

De curand am citit si eu pe un site si acolo am gasit un remediu foarte bun. Curata un cartof si taie-l felii subtiri apoi punele pe fata astfel incat sa acoperi cosurile. Lasi 15 minute si apoi te clatesti cu apa calduta. Sau mai incearca sa iti faci o masca de bicarbonat de sodiu si putina apa. Obti o pasta pe care o întinzi pe fata. Atat cartofii cat si masca cu bicarbonat le poti folosi zilnic sau atunci cand ai coşuri iar costurile sunt minimewinking

| cataswat a răspuns:

Am auzit ca zeama de lamaie este foarte buna contra cosuri, te ustura putin dar in 1 zi 2 maxim 3 ai scapat de ele.

| kiki52 a răspuns:

Foloseste zinerit se gaseste la farmacie, este cel mai bun

| Reggae a răspuns:

Salut! Vreau sa mentionez ca nu sunt hacker.Stiu cum e. Si eu am avut fata plina de cosuri si mentionez ca sunt baiat. Exista o solutie numita ERYFLUID.Se gaseste la farmacie. Costa vreo 20 Ron daca nu ma insel. Mie mi-au trecutfoarte repede.Trebuie sa te dai dimineata dupa ce te speli cu sapun pe fata si pe unde mai ai cosuri, si pe o discheta demachianta sau vata pui putin si te tamponezi pe unde ai cosuri. Sper sa functioneze.Bafta!

| Andreea_Monica_1978 a răspuns (pentru Reggae):

Eu l-am cumparat cu n7 lei :3 si este foarte bun stiu happy decat sa dai 50 daca nu si ma mult pe zineryt si alte tampenii mai bine luati asta

| Pozici_Poze_1989 a răspuns:

Problema vesnica pentru fiecare dintre noi din pacate. Dintre toate care le-am incercar impreuna cu analiza, gineco, dermato... Nu intru in detalii. Este importanta o cura de detoxifiere. Tinctura de soc de la plafar este cred ca cea mai buna( minim 3 luni de 3 ori pe zi) am descoperit Akneil si de cat l-am gasit pe raft toata lumea vorbeste de el. Sunt pastile dar sunt foarte bune, merita atat ca e app 50 ron. Avand in vedere ca facem tot ce ne sta in puteri, sacrificam banutii impreuna cu tinctura de soc sunt ...super super. Extern, ce mi s-a parut ca are rezultate pe langa gama Bioderma, Roche Pose ( efaclar duo) fara sa vb de cele din comert Sunt degeaba. Recomand Avene pentru cine nu isi permite, macar acea crema Tri Akneil folisita in fiecare seara. Deja imi este dragahappy Ceea ce este importanta, curatarea cu o lotiune micelara eu folosesc tot Avene este pentru tenul sensibil pe care il avem toate. Si pentru acele coaarnee local cu Eryfluid e antibiotic si se aplica pe cosulet. Pupilici