| TheWildRose a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru va rog... vreau sa slabesc si nu stiu cum dar fara sport pentru ca nu am posibilitatea sa fac sport locuiesc intr-o zona foarte aiurea si chiar nu am unde face sport cu toate ca mi-as dori iar o dieta stricta nu prea pot tine pentru ca parintii mei ma obliga sa mananc va rog sa ma ajutati va rog apelez la voi cu disperare

7 răspunsuri:
| happyendings a răspuns:

Nu mai manca dupa sase seara, in timpul zilei mananca de 4-5 ori dar putin.Adica cele trei mese mari:micul dejun, pranzul si cina, si intre ele cate-un sandwich usor sau un iaurt.Incearca sa respecti orele de masa si in niciun caz dulciuri! Nu ar strica cateva exercitii pentru abdomen si picioare.Incearca-le pe cele de la Fitness abdomen plat (cauta pe google)winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru happyendings):

"Nu mai manca dupa sase seara", una dintre cele mai mari greseli, mai documenteaza-te inainte sa dai sfaturi

| Cosmin86 a răspuns:

Zi concret ce mananci acum, ca sa imbunatim plecand de la ceva.

Si ce inaltime, greutate, varsta ai?

| dodicuta a răspuns:

Cumpara banda de alergat.

| luck96 a răspuns:

Oriunde poti face sport, ex: te intinzi pe podea in camera ta si cu labele picioarelor sub pat sau ceva faci abdomene pana nu mai pot astfel scapi de burta, dar sunt mai multe tipuri de abdomene insa fa pe cele care le stii, flotari tot in camera, genoflexiuni, daca stai la bloc alearga sus jos, incearca sa faci asta macar 1 ora pe zi ca sa slabesti, dar daca stai la casa totul e mai usor, eu de ex alerg cu cainele prin curte pana cad pe jos, ai ce face oriunde daca te gandesti, totul e sa vrei

| TheWildRose explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi:*

| isabella19 a răspuns:

Te poti apuca oricat de pilates. Gasesti pe internet tutoriale si chiar aduc rezultate. Le recomand. Si nu mai mananca dupa 6 sau 7 seara. Pentru a reusi asta, te sfatuiesc sa mananci mai mult la micul dejun pentru a avea si energie, dar si pentru a-ti reduce pofta de mancare de pe parcursul zilei