| ...:::My\Tears/Run\Black:::... a întrebat:

am o mare problema. am fost vopsita de 2 ori brunet... nu m-am mai vopsit de 6 luni, asa ca am ajuns la o nuanta de saten inchis, dar cu reflexe brunete. miercuri ma duc la salon sa ma revopsesc, insa as vrea sa ajung la o nuanta de nisipiu( saten deschis spre blond). credeti ca va prinde pe culoarea parului meu? oare ar fi bine sa ma decolorez inainte?

FUNDAAAlove struck

Răspuns Câştigător
| BRoxana a răspuns:

Da, decolorarea afecteaza foarte tare parul am o colega ce si-a decolorat parul intr-o parte si e enorm de subtire fata de cealalta a parului si e oribil si fara pic de volum, dar daca vrei sa-l faci blond dupa brunet nu prea poti sa ti-l faci blond eventual saten deschis brobabil, daca mergi la salon poate folosesc niste produse profesionale si nu o sa-ti afecteze asa de tare parul dar nu incerca acasa, eventual vezi pe niste suvite si apoi daca vrei tot parul poate tii se si mai deschide si nu mai ai nevoie de decolorare.

6 răspunsuri:
| Andreea_5313 a răspuns:

Vopseaua neagra este foarte puternica, dar totusi pentru a nu face ceva sfatuieste-te cu coafeza!

| Nirvana a răspuns:

Pai daca vrei sa ajungila o noanta de nisipiu, nu ca e bine, ci trebuie sa te decolorezi. Nu ai cum sa ajungi de la saten inchis la blond. Eu totusi te sfatuiesc sa fii blanda si mai intelegatoare cu parul tau. Nu il chinui atat cu decolorarea.

| ...:::My\Tears/Run\Black:::... explică:

Si decolorarea nu imi afecteaza f tare parul? nu m-am mai decolorat pana acum si mie cam frica de consecinte...

| Marcela a răspuns:

Mai bine te-ai decolora.
pe unde tio crescut parul ti se va prinde culoare pe care o vrei dar pe la varfuri sa pe unde mai in pic de brunet nu :S
deci mai bine asa de cat sa iti fac un curcubeu in cap nu crezi?big grin

mult noroc tongue sper ca te-am ajutat happy

| Ariadna_7511 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te decolorezi mai inainte si apoi vezi ce faci...succes

| TJohannaB a răspuns:

Da ar fi bine.