| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU

Am o mare problema si va rog din suflet sa ma ajutati

Culoarea mea naturala la par este satena, in urma cu o luna m-am vopsit castaniu inchis.Asa ar fi trebuit sa iasa dar a iesit negru.Astazi m-am decolorat si am cumparat o alta vopsea, e castaniu(pe cutie scrie ICED MOKKA).
M-am decolorat, dar nu a iesit cum trebuie.Acum am in par negru, portocaliu si la radacini putin blond
Daca ma vopsesc Vineri cu vopseaua de care am spus, ce culoare imi iese?

6 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Wawlaughing chiar ca ai o problema,deci sa incepem cu inceputul,castaniul ala inchis cum ii spui tu multe persoane il incurca cu negru dar de fapt este castaniu,si cred ca asa a si iesit castaniu inchis dar tie ti se parea ca este negru. apoi te-ai decolorat cand aveai o culoare inchisa si este imposibil sa iti iasa blond, normal ca potrocaliu a ramas, iar la radacini ti-a ramas putin blond pentru ca ala era parul tau natural si pe parul natural (radacina care ti-a crescut)se decoloreaza mai usor ca peste un par vopsit mai ales culori inchise.deci te sfatuiesc asa acum ca ai parul mai deschis sa incerci sa iti pui acum castaniu ala inchis si sunt sigura ca se prinde da depinde de ce vrei tu daca vrei un castaniu normal nu iti lua castaniu inchis ca nu iese niciodata ce arata in poza dupa cutie.castaniu inchis intotdeauna va aparea ca un negru! success si app acum dupa ce iti pui culoarea cred ca o sa iti ramana indiferite tonuri laughing la radacina cum este mai deschis iti va ramane mai deschisa culoarea.

| stweety10 a răspuns:

Iti ies mai multe culori. Trebuie sa te mai decolorezi ca sa iti iasa culoarea de pe cutie. Insa eu nu prea am incredere in vopselele astea. Nu prea ies culorile de pe cutie. Si daca te duci la salon probabil nici acolo nu o sa iti iese exact asa cum vrei tu, dar oricum ceva apropiat o sa fie. Eu m`am vopsit cu Palette si in loc de blond argintiu mi-a iesit un blond inchis inchis, de am zis ca nu ma mai vopsesc niciodata. Acum am incercat de la Syoss si mi-au placut foarte mult, chiar iti recomand si tie. Au si vopsea decoloranta.

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Eu zic sa te duci la salon laughing

| dianacool a răspuns:

Buna.Mi s-a intamplat si mie si crede-ma daca incerci ce iti spun eu va merge cu siguranta.Culege niste frunze de nuc fierbele si dupa ce te dai cu sampon bine de tot clateste-te cu ele.Mod preparare:culege 30 frunze de nuc.
-fierbele pana ce apa se face maronie sau mai neagra(depinde ce culoare vrei tu)
-dupa ce au fiert, scoatele din apa si ia bolul in care le-ai fiert la baie
-freaca-te bine cu sampon si clateste-te cu acea apa
Sper ca ti-am fost de ajutor funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ma descurc in acest domeniu, dar mama da. Si ea spune sa o iei incetisor si sa mergi la un coafor expert si poate iti spune cuaforul o metoda sigura.

| Diiannaa a răspuns:

Decoloreaza`te bine de tot si uniform pe tot parul si abia apoi aplica culoare pe care o vrei! O seara faina sa ai :*