| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU

Am o mare problema si va rog din suflet sa ma ajutati

Culoarea mea naturala la par este satena, in urma cu o luna m-am vopsit castaniu inchis.Asa ar fi trebuit sa iasa dar a iesit negru.Astazi m-am decolorat si am cumparat o alta vopsea, e castaniu(pe cutie scrie ICED MOKKA).

M-am decolorat, dar nu a iesit cum trebuie.Acum am in par negru, portocaliu si la radacini putin blond

Daca ma vopsesc Vineri cu vopseaua de care am spus, ce culoare imi iese?

5 răspunsuri:
| Baby a răspuns:

O vai ce ai facut acolo I don't want to see sincer? du-te la un salon, dai niste bani dar macar nu te mai stresezi si nu-ti pica tot parul din cap. Sa nu mai pui vopsea in par asa repede una dupa alta ca nu e bine. Du-te la salon si o sa te rezolve ei.

| DarQueen a răspuns:

Probabilitatea ca să îți cadă părul este de 90%.
Dacă te mi vopsești încă o dată, va crește spre 99%.
Mergi la risc, oricum părul ți l-ai stricat deja...

| laurik13 a răspuns:

Eu cred ca nu trebuia sa te vopseshty ca si culoarea parului meu e tot satena si mi se pare faina...parerea mea e ca ar trebui sa te vopsestidecat sa stai cu parul negru, portocaliu si blond! Dar ai grija ...mai bine du-te la un hair stylist decat sa te faci singurabig grin

| LloOlLey a răspuns:

E probabil sa iti iasa mai inchis, e probabil sa iti iasa culoarea ta naturala. depinde cat stai cu vopseaua pe par.batting eyelashes

| Mihaela_Dumitrescu_1977 a răspuns:

Vopsirea repetata a parului iti poate dauna. Vopseaua pe baza de amoniac iti afecteaza radacina firului de par precum si structura fibrei capilare. Pentru ca spui ca iti doresti un castaniu de ce nu incerci sa te vopsesti cu o vopsea de par naturala, cu henna si vei vedea ce nuante de par superbe poti obtine. Plus ca aceasta vopsea confera parului si un tratament pentru volum si stralucire. http://www.seebio.ro/cosmetice-bio-par/vopsea-de-par-naturala-ro.html