| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Parul meu are un volum excesiv si eu nu il pot purta altfel decat prins in coada. Si asa, parul arata foarte stufos. Recent am descoperit ca iti poti indrepta parul permanent, metoda conceputa printre altele si pentru persoanele cu mult volum, ca mine. Ma gandeam la indreptatea japoneza. Credeti ca ar fi o idee buna? Ce altceva as mai putea face? Stiu ca te poti duce la coafor si iti mai taie din volum cu acel pieptan. Se poate lua mult din volum?

2 răspunsuri:
| Copila2016 a răspuns:

Ok, te speli cu un șampon apoi te piepteni cu un pieptăn cu mulți zimți apoi te dai cu fixativ.

| laurataran a răspuns:

Buna,se foloseste cheratina in saloane,pentru indreptare,care pe deasupra este si ok pentru par,la fel se pot folosi sampoane cu cheratina, asta este cred un stagiu de intretinere dupa ce ti-l indreapta, dar este si foarte recomandata, dand parului un aspect sanatos, eu una folosesc sampon cu cheratina si sunt foarte multumita de el...la coafor clar ti-l poate fila si iti poate reduce volumul acestuia