| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU happy. Am observat in vara aceasta ca au inceput sa imi apara cosuri de la fondul de ten. Precizez ca nu prea folosesc fond de ten, dar uneori trebuie.Cu ce as putea sa inlocuiesc fondul de ten? Am auzit ca pudrele nu cauzeaza atat de mult. Si poate imi spuneti si un tratament pentru cosuri. Acum nu mai folosesc fond de ten si incerc sa imi pastrez fata curata cu sapunul Dove beauty cream bar. Funda! si vot

Răspuns Câştigător
| Rizer a răspuns:

Dove-ul este cel mai indicat si cel mai bun sapun nu Protex!
Foloseste o pudra in loc de fond de ten, nu te da BB ca nu e buna!

7 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Ai putea inlocui fondul de ten cu o crema coloranta. Aceasta trebuie sa fie non-comedogenica, hidratanta sau fara ulei (in functie de ce tip de ten ai). Cat despre cosuri, ai putea folosi o crema pentru asa ceva. Gasesti in farmacii tot felul de creme. Dar, iti recomand sa mergi la un medic dermatolog, daca vrei sa obtii un tratament potrivit. Sper ca te-am ajutat!

| beautifulkiss a răspuns:

Si eu am probleme cu cosurile si folosesc un baton corector de la oriflame, jumatate verde jumatate bej cu care-mi acopar cosurilehappy
Si pudra e mai buna decat fondul de tenhappy
Numai bine.

| Àηđяεëa a răspuns:

As schimba fondul de ten cu BB cream. poate de la BB cream nu apar cosuri

| C275 a răspuns (pentru Àηđяεëa):

BB iti incarca mult fata si are efect de masca. mai bine o pudra usoara dca nu vrei sa renunti de tot macar o perioada la makeup

| Rizer a răspuns (pentru Àηđяεëa):

Dove-ul este cel mai indicat si cel mai bun sapun nu Protex!
Foloseste o pudra in loc de fond de ten, nu te da BB ca nu e buna!

| Macabre a răspuns:

Sunt în aceeași situație ca și tine. Spală-te cu săpun Protex, și eu folosesc Zynerit, e cam 25-30 lei,dacă nu-ți cumperi Zynerit, ia de la farmacie Floucinolon, e o cremă la tub, are efect de antibiotic, ți le usucă.O zi bună!

| Àηđяεëa a răspuns (pentru Macabre):

Eu folosesc Dove acum inainte si eu aveam tot Protex laughing dar nu imi place sezatia de pe fata dupa. Dove beauty cream bar e hidratant.

| Macabre a răspuns (pentru Àηđяεëa):

Poate,eu din cauza faptului ca m-am obisnuit cu protex, poate de aceea il recomand laughing, dar incearca ori cu Zynerit, sau Floucinolon,