| Ionela_7274 a întrebat:

Buna TPU :*. Am parul ondulat si as vrea sa il am drept sad. Mama nu. mi da voie cu placa chatterbox. Am folosit solutia acea dla Lorevini oh go on dar nu a avut efecthee hee). Mai stiti vreo solutie pentru indreptarea parului?:* Fundaaaaa.hee hee)

Răspuns Câştigător
| aniiledha a răspuns:

Peria rotativa si feonulwinking
dar nu este asa de simplu ca cu placa. tin sa-ti spun ca nu toate placiile ard parul, cele cu placute de ceramica de exemplu:*

2 răspunsuri:
| DMuffin a răspuns:

Probabil mama ta nu va zi de acord nici cu un permanent drept ecologic si nu asa daunator pentru par asa ca te sfatuiesc sa folosesti mai mult balsam (eventual dove) si sa te piepteni cat parul este inca umed...asta este camsingura solutie fara placa de parhappy

| allleeeee a răspuns:

Incearca si un sampon pentru. par drept sau un balsam.
Stiu o prietena careare parul ondulat.
Dupa ce s-a spalat pe cap a pus elastice de par pe tot parul si a doua zi era mai drept.
Ceva in genul asta numai ca pe toata coada sau cu cat mai multe elastice.
http://www.google.com/......tp?/imgres r:5, s:15&tx=87&ty=53&biw=1024&bih=558