| Mynni3 a întrebat:

Am si eu banchetul peste o saptamana si nu stiu cu ce sa ma imbrac? Sunt mai plinuta si stiu ca nu mi-ar sta bine cu rochie!sadsadsadsad VA ROG SA MA AJUTATI!sadsadsadsadsadFUNDA MARE!happyhappy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Sall, sunt baiat, dar ai uitat ce banchet, de clasa a8a sau clasa a12a, dar oricum o rochie, nu prea conteaza sa fie stramta, sa fie larga, dar inbracate cum se inbraca si restul ca sa nu iesi in evidenta, si nu ii lua in seama pe aia care zic ca sa te imbraci sa iti placa tie, aia sunt de umplutura care doar sa te incurce vor, ca daca te duci in blugi si o bluza prea deocheata o sa rada lumea de tine si o sa te simti rau, cel mai bine e cum sunt restul faci si tu ( la haine, si la inca cateva, nu la toate ) si pentru kilograme iti recomand sala, nu pentru maini, dar si un pic de muschi trebuie sa ai numai pe maini, burta si picioare pentru ca sa vezi la alti cum le atarna grasimea de mana e ingrozitor, deci e bine daca vei face ce zic eu, iti zic din experienta mea, si eu o data m-am dus la un eveniment select in haine de zi cu zi si am fost luat in ras, pe la spate, ca totusi era select evenimentu, si nu iti face o freza cu cestio ce oposumi in cap, deci parul lun, rochie lunga si lejera, pantofi cu toc de 5 cm si solid, dar nici foarte solid ca o sa pari anti talent pe toc cu toc solid dar si pe toc fragil o sa arati rau, si poate o floare/funda in par sau o bratara, cu latul la gat sa nu te vad ca numai strica, daca mai ai nevoie de detalii sau comentari da-mi mesaj, scuze se poate sa fi scrii pe undeca fusta in loc de rochie, bft

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Am uitat sa zic, sa nu fie rochia foarte pompoasa sau complicata, ca o sa pari disperata de atentie

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Costum de baie...renunta la rochie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ţi-ar sta bine în haine strîmte.
P.S: În general, când vezi că întrebarea a mai fost pusă de cel puţin, să zic, N ori, o mai pui şi tu ca să?

| Pitzipoanca a răspuns:

Din contra, ti-ar sta mult mai bine in rochie sau fusta. Acopera "problemele". Depinde de conformatia corpului tau. Daca ai forma de para, a-ti o rochie ce-ti evidentiaza talia. Si sa fie clos, undeva la nivelul genunchilor, sau mai sus cu max o palma. Sa nu fie f evazata.
Daca ai forma de mar, ar merge bine ceva cu corset.

| mimi2000mimi a răspuns:

Ia-ti o rochita de tip lolita da mai simpla (http://www.google.ro/......tp?/search o camasa larga pe deasupra sau o jacheta, dar mai subtire, ca sa nu fie nevoie sa ti-o dai jos din cauza caldurii si sa ti se vada. burta:):))distractie placuta!

| ParadiseCaroline a răspuns:

Scz daca raspunsul se posteaza de doua ori. Poarta o rochie strampta pe sani si larga jos pana la glezne cu culori calde.http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Mynni3 explică:

Multumesc pentru sfaturile date dar daca imi puteti si recomanda niste coafuri!happyhappyhappyhappy

| Punchomatic a răspuns:

Chiar daca sunt baiat, eu as zice sa mergi in rochie.Sincer,in banchet toate fetele merg in rochie si nu cred ca ti-ar placea sa fii singura fara rochie. Oricum daca exista cineva care te iubeste, acela nu va tine cont de cum esti imbracata. Succes happy