| yulyanna a întrebat:

Buna TPU
am si eu o intrebare
cum as putea invata sa imi asortez hainele cale le port?
fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ROSU
Se poate asorta cu: ALB, NEGRU, alte nuante de ROSU, VIOLET, ORANJ, VERDE( nuante mai atenuate)
Nu se asorteaza cu albastru sau galben pur ci doar daca acestea aunt combinate cu alaturata sa: albastru inspre violet, galben spre oranj.
GALBEN
Se asorteaza cu: ALB, NEGRU, alte nuante de GALBEN, VERDE, ORANJ, VIOLET
Galbenul are o intensitate foarte mare, iar culorile cu care se asorteaza ar trebui sa fie in nuante mai deschise nu neaparat in stare pura.
ALBASTRU
Se asorteaza cu: ALB, NEGRU, alte nuante de ALBASTRU, VERDE, VIOLET, ORANJ.
ORANJ
Se asorteaza cu: ALB, NEGRU, alte nuante de ORANJ, ROSU, GALBEN, ALBASTRU.
VERDE Se asorteaza cu: ALB, NEGRU, alte nunate de VERDE, ALBASTRU, GALBEN, ROSU( rosul si verdele sa nu fie soarte intense).
VIOLET
Se poate asorta cu: ALB, NEGRU, alte nunate de VIOLET, ALBASTRU, ROSU, GALBEN(acceasi intensitate cu violetul).

3 răspunsuri:
| ZZG a răspuns:

Hainele PE care le port*. Incearca sa nu combini nuante tipatoare de genu..rosu cu verde sau albastru.incearca nuante pamantii,de bej,maro si combina-le cu nuante reci,albastru de exemplu sau violet. In general, nu trebuie sa asortezi neaparat hainele, ci sa ai un centru de interes, adica sa folosesti nuante tari pe suprafete mici(accesorii indraznete, pantofi in culori tari si o rochita nude.)

| AtateaConditii a răspuns:

Dupa culori, gri cu negru sau alb, culori apropiate.

| Bordeanu a răspuns:

Pai scoateti toate hainele din garderoba si vezi care se arsoteaza uite aici http://www.roportal.ro/articole/cum-sa-asortezi-culorile-2806.htm poate te-am ajutat! funda
?