| LonelyGirl01 a întrebat:

Am si eu o problema mai mare legata de parul meu: este foarte rebel (probabil datorita faptului ca este foarte des si are mult volum,ceea ce nu imi convine deloc) si nu pot sa il aranjez de fel. Felul in care arata parul tau iti schimba cat de cat lookul,iar eu nu mai suport sa imi stea parul ce naiba zi de zi. Nu folosesc balsam. Intrebarea mea este ce produse (sampon,balsam, masti.) ar trebui sa folosesc ca sa am un par "lins" ca sa zic asa.
Parul meu nu se ingrasa repede...la 5 zile(de aceea incerc sa imi spal parul mai rar,pentru ca prima zi dupa spalare sta umflat,iar atunci cand il prind intr-o coada sta umflata cat capul,iar cand prind coc raman fire de par care practic se ridica in sus! daca incerc sa imi indrept parul si sa il las desprins, am impresia ca am frecat un balon de cap..se electrizeaza. Sunt constienta ca nu este ingrit bine parul meu, dar nu am niciun salon mai serios in oras. Vreau cat mai multe sfaturi si pareri despre ce as putea face.

2 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Fileaza-l in primul rand. Sampoanele si balsamurile de la Dove sunt foarte bune si nu iti fac parul sa stea umflat, incearca un balsam leave-in, adica acelea fara clatire iar dupa uscare foloseste ceara de par sau spuma ca sa se mai aseze si nici nu se va mai electriza asa usor. Daca nu e nevoie nu il usca cu feonul si nu insista cu peria cand e uscat. Ai putea sa incerci si masti, dar dupa parerea mea nu fac mare diferenta.

| ynna93 a răspuns:

Pai o prima parere, gaseste un salon, si fileaza-l, sa mai scada din volum, pasul doi iti recomand balsamurile de la kalos, sunt foarte bune, si o sa stea parul lins cum vrei tu. Am avut o colega care avea la fel parul, l-a filat si i-a stat mult mai bine. Eu iti urez succes.