| malina2003 a întrebat:

As avea o intrebare pentru fete! big grin Deci, am parul subtire si mediu si mai tot timpul imi imaginez cum ar fi sa am si eu un par lung si des! Vreau sa incerc masti naturale in privinta accelerarii cresterii parului si indesirea acestuia! M-ati putea ajuta cu niste masti? P.S : Mastile pot fi si cu uleiuri esentiale.

2 răspunsuri:
| Teodoraa6 a răspuns:

Bunaaa happy Eu folosesc o masca cu ulei de masline, un galbenus de ou, vitamina A si E (le gasesti in farmacii si sunt ieftine), sincer nu prea imi place cum miroase asa ca mai un si miere de albine si scortisoara si la sfarsit zeama de lamaie, rimul efect pe care il vei observa de la prima aplicare este ca parul va fi foarte moale :3. nu stiu insa cat timp trebuie sa folosesti masca pentru a creste parul eu cred ca o folosesc de maxim 2 luni (dar nu sunt sigura) si o folosesc o data pe saptamana, dar cate o data sunt prea lenesa si nu o mai fac. Dar stiu ca uleiul de cocos este foarte bun pentru cresterea parului (este bun si pentru ten) eu l`am incercat miroase foarte frumos, il gasesti tot in farmacii.
Succes happy

| MychaMch a răspuns:

Poti incerca tratamentul cu ulei de ricin, este foarte bun, iti face parul gros si frumos, eu folosesc o sticluta de la Gerovital cu petrolum, vit A, E si ulei de ricin. Il gasesti aici: http://www.farmec.ro/......um-65.html