| anonim8 a întrebat:

As avea si eu o intrebare la care vreau sa aflu mai multe pareri.Am 13 ani si parul foarte foarte lung,saten.E frumos si ma face deosebita, dar problema e ca imi mananca din calciu(desi este subtire si despicat la varfuri)si am auzit ca-mi poate afecta si memoria.In plus, imi ia mai mult de o ora sa-l usuc si sa-l pieptan.
Sa ma tund? Daca m-as tunde as vrea sa-l fac ondulat, cu bucle,dar nu stiu daca o sa imi stea bine(sunt slaba si am fata ovala, ochi caprui).Voi ce ziceti? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai gandeste-tewinking mai bine du-te la farmacie si spune-i ca vrei ceva vitamine pentru parwinking Alevia sunt ok deoarece le-am folosithappy exact in situatia ta sunt si eu..am luat o luna patile alevia si nu mai am probleme nici acum (dupa 3 luni), nu sunt nici scumpe 27 de lei am dat pe ele... daca nu cumpara doar calciu simplu costa vreo 11 leihappy si foloseste balsam happy totusi daca chiar te-ai hotarat sa te tunzisad asta este...totusi parul lung te face deosebita si este foarte frumoslove struck! succes funda?

3 răspunsuri:
| lolium a răspuns:

Si eu am avut parul lung, cand eram mica iar doctorii i-au sfatuit pe parintii mei sa ma tund pentru ca, dupa spusele lor, imi manca din calciu straight face. Dupa ce m-am tuns mi-a parut rau mai ales pentru ca nu mai avea nici culoarea dinainte, si nici nu imi mai statea asa de frumos. IN PLUS, chestia cu calciul nu prea e adevarata; e o prostie sa decizi sa te tunzi doar din cauza asta.

| Scliparici a răspuns:

Eu zic sa nu te tunzi, mai rar vezi cate o fata cu parul lung, cat despre chestia cu memoria...nu este adevarata si ti-o zic din proprie experienta pentru ca si eu am parul foarte lung (trecut de fund) si nu am probleme cu memoria deloc. Iti poti face un tratament pentru par pentru a-l ajuta pentru ca ar fi pacat sa-l tai pentru ca intr-adevar te face deosebita parul tau lung :X

| anonim8 explică:

Pai eu folosesc balsam de la Avon si un sprai pentru par de la farmacie, dar tot am firul despicat. Oricum, va multumesc mult prieteni, nu cred ca ma voi tunde!:* happy