| LilPuppy a întrebat:

as vrea sa ma duc la salon pentru o epilare inghinala totala pentru prima oara, deoarece plec la mare peste 2 saptamani. pana acum m-am facut cu crema, lama, insa intrebarea mea este daca ati trecut prin asa ceva si daca imi puteti da sfaturi..sunt destul de sensibila si am auzit ca doare destul de rau. V-ati facut inainte cu lama si dupa ati mers la salon sa va epilati cu ceara? cum a fost? ce-mi recomandati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa te faci cu lama.
Este dureros la inceput cu ceara, dar te vei obisnui.
Mergi la salon pentru epilare cu ceara, dupa catva timp te poti face si singura.
Te pup!

2 răspunsuri:
| Kristinikaaa a răspuns:

Eu zic sa ramai la crema sau lama. E pacat sa dai parul jos si sa ramai cu iritatie (care tot inestetic se vede). E dureros, destul de scump si totusi periculos din punct de vedere al igienei (aici depinde si de salon). Daca totusi tii neaparat sa te epilezi la salon, iti recomand sa mergi cu cateva zile inainte sa pleci la mare. Cand iti faci programare poti sa intrebi mai multe detalii (daca sa te faci cu lama inainte sau sa-l lasi sa creasca putin). Succes!

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Daca vrei sa mergi la mare, du-te cu o zi inainte la salon. Eu am folosit 3 ani lama ca ai mei nu vroiau sa-mi plateasca lunar epilatul cu ceara, de cativa ani merg doar la salon.

E dureros, nu m-am obisnuit cu durerea, stiu doar la ce sa ma astept