| PikaPikaChuChu a întrebat:

Buna!
De curand am fost prima data la epilare inghinala totala cu ceara, la un salon. Ideea este ca ma tem de o posibila infectie intima. mai ales ca eu am sistemul imunitar cam deficitar... Ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea exista sfaturi post-factum. daca nu esti 100% sigura ca ceara este de unica folosinta, ca toate instrumentele au fost corect sterilizate si ca personalul a folosit manusi sterile de unica folosinta, e mai bine sa nu te epilezi la salon.

| OoBunnyoO a răspuns:

Asa cum a zis si Brigaela, cam tarziu pentru solutii.

Daca vrei sa fii sigura ca nu ai luat nimic, mergi la un ginecolog. Este singurul care iti poate spune cu siguranta ca nu ai luat nimic.