| anonim_4396 a întrebat:

Astazi m-am tuns pentru ca aveam parul foarte deteriorat. Am un par rar si firele de par foarte subtiri, cade foarte mult, se ingrasa si se deterioreaza foarte repede. As dori si eu niste sfaturi ce sa ii fac sa nu se mai deterioreze asa de repede si ce fel de produse sa folosesc. Multumesc! kiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aplica pe toata lungimea parului(sau doar la varfuri, daca preferi)ulei de masline(de preferat)sau de ricin, de doua-3 ori pe luna, si lasa-l sa actioneze minimum 1 ora, dupa care spala-te cu sampon, de doua ori(pentru a indeparta uleiul ramas)si clateste bine.Lucrul acesta va preveni despicarea firului de par si ii va imbunatati aspectul, redandu-i stralucirea naturala.Numai bine.

2 răspunsuri:
| SimoDR a răspuns:

Dupa spalarea cu sampon adecvat tipului tau de par, iti recomand sa masezi parul la radacina cu lotiunea tonica din mesteacan (500 ml. la 15 ron) si sa lasi 10-15 minute sa actioneze, apoi clatesti. Sau, poti sa aplici cateva masti cu ulei de masline, ulei de ricin, vitamina B. Pe centrofarm.ro o sa gasesti produsul Crescina Forte 700 pentru femei, costa cam mult insa este super eficient. In cutie sunt 12 fiole pe care le aplici dupa ce te speli la cap si dupa ce se usuca parul aplici cate o fiola, se absorb repede. Au miros mentolat, placut.

| xpbauuxx a răspuns:

Pai. Uleiurile naturale de masline sau ricin sau mastile naturale facute acasa din iaur si ou sau iaurt si maioneza sunt foarte buna. Poate crezi ca daca te speli mult cu phantene ( sper cam scris bine ) sau head and shoulders e bine dar nu e asa. Parul nu are nevoie decat de un dus cu sampon la 3, 4 zile. Evita stresul. Du-te la un stilist sau frizer ( dar nu orice om cu o foarfeca e un frizer bun, intereseaza-te) si intreaba-l despre parul tau, ei stiu cel mai bine. Sper ca te-a ajutat :X