| phebsss a întrebat:

As dori sa stiu si eu ce produse de par ar trebui sa folosesc, dar nu foarte scumpe, am bugetul cam redus:-s Am parul foarte deteriorat, rar, se ingrasa repede si soarte fragil. Am incercat destul de multe produse dar nicio schimbare. La placa am renuntat de aproape un an, l-am si tuns de cateva ori de atunci dar tot un aspect nesanatos are.straight face Putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| Bobbless a răspuns:

Parul este unul din lucrurile care ne reprezinta. il iubim, il etalam, il rasfatam, ne jucam cu el, iar cand are pb. ne intristam. ceea ce poti face pentru. parul ta in situatia de fata este sa rareti folosirea placii, cel putin pana isi revine, sa ai grija ce mananci, daca tii o cura de slabire si sa folosesti un sampon din plante adecvat parului tau ( 500ml. la 12, 8 ron) si o masca revitalizanta din ulei de masline si vitamina b3 (300 ml. la 20 ron.), dar pentru. ca il ai si rar iti mai recomand lotiunea tonica din mesteacan (500 ml. la 15 ron) cu care masezi radacina parului dupa spalarea cu sampon si o lasi 10 - 15 min. dupa care clatesti cu apa calduta. pentru. ca produsele sunt 100 la 100 naturale vei vedea efectul dupa o luna cel mult 2. vei vedea cu in locurile rare incep sa-ti creasca fire noi, iar pe celelalte le intareste si le da o stralucire naturala, sanatoasa.
produsele sunt nemtesti, le poti procura doar prin comanda. Sau poti incerca cateva tratamente :
cel mai bun tratament pentru un par sanatos sun tratamentele naturale adica facute de tine acasa, amesteca 2 galbenusuri de ou cu o lingurita de ulei de ricin, aplical ca o masca, maseaza bine piele capului cu miscari circulare si lasa cam 5 minute sa actioneze dupa care clatestete bine dupa care spala parul cu un pic de lapte astepti 2- 3 min si poti sa aplici samponul si balsamul.
Incearca "Placenta", e o masca pentru par parca de la Kallos, se gaseste in Cora (Militari), este pana in 10 lei si e eficienta.
Incearca masti naturale care ajuta mult:
1. pentru par uscat:
- o lingura mare de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de ulei de masline
- o lingura de vitamina A( farmacie)
Tot se amesteca bine si se pune masca pe par. Se tine 2 h apoi se clateste bine cu apa calda. Daca doar capetele sunt uscate se aplica pe capete.
2. pentru par gras:
- o lingura de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de masline
- o lingura mare de zeama de lamaie
- 2 linguri de coniac sau vodca (tarie de 40 grade)
Se amesteca si se pune pe par de la radacina parului. Se tine minim 2 h. Se clateste f bine cu apa calda, nu fierbinte.

Dar pentru un par frumos trebuie sa-i dati energie si din interior si luati un complex de vitamine cum ar centrum...Ca, Mg, vitaminele B(care ajuta la stres)... si fa si masti naturale. Ai sa ai rezultate f bune.

2 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Vitamina A, ulei de masline, miere, petrol, etc. Si incearca sa mananci sanatos, si asa poate sa fie o cauza.

| phebsss explică:

Cu masti naturale nu am incercat, lenea, bat-o vinablushing ideea e ca trebuie sa le combin si nu stiu cum...toate problemele au aterizat in parul meulaughing si nu stiu cu ce fel de tratament sa incep...cel pentru excesul de sebumm, cel pentru par deteriorat sau cel impotriva caderii parului? Tratez o problema dar ramane alta in vizor. Trebuie sa incerc sa mananc mai sanatosbig grin Multam fainhappy