| lalalapsfedr a întrebat:

BUNĂ TPU. Ce cumpăraturi trebuie să fac pentru inceperea şcolii? Adică rechizite, ce fel de caiete'invelitori e.t.c am nevoie pentru clasa a7-a. Câte caiete, câte pentru fiecare materie, ce fel de caiete? dau fundă pentru cel mai ampl raspuns x.x CATEGORIA x.x

5 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Pai eu zic sa iei:
Muzica:2 caiete
Religie:2 caiete.
Geografie:2 caiete.
Matematica:4 caiete studentesti.
Fizica si chimie:4 caiete de matematica.
Istorie:Un caiet studentesc.
Romana:4 caiete studentesti.
Sa mai cumperi inca 10 mici de romana si de matematica pentru alte materii si de rezerva.
Invelitori nu mai lua, nu o sa mai vezi pe nimeni cu invelitori.
Eu in clasa a 7-a veneam la scoala cu 1 pix si un creion, nu mai imi trebuia penar.

| mihaelaalol a răspuns:

2 la mate, 4 la romana(2 teme, 2 de clasa),caiet de civica,tehnologie(mare),fizica(mic),chimie(mic),desen(de desen),muzica,religie,engleza(mic), limba straina(mic), biologie, geografie, istorie(speciale)
sper ca te-am ajutat!big grin

| εяαℓυcαз a răspuns:

Un penar mai micuţ că nu mai eşti în clasa 1. Câteva creioane colorate 5-10. 3 Pixuri, 2 Creioane mecanice, mină, 3 creioane clasice laughing, Trusă de geometrie, şi cam ce vrei tu în penar. Caiete : Cam 2 din fiecare, ca să nu tot mergi de colo-colo laughing, Studenţesc la matematică neaparat. Învelitori doar dacă vrei. Baftă happy!

| corinutz07 a răspuns:

Buna,iti recomad sa iei asa:20 caiete groase(gen 45 foi)de mate si tot atitea de romana, 2 creioane simple, caiete subtiri cam 40, lipici, ghiozdan, penar, 4 pixuri, pixuri colorate, 3 mapi ca sa te tii mai organizat/a, daca nu tot o sa trebuiasca sa iti ei macar una, radiera, foi de desen si tot ce e legat de desen, invelitori de caiete si de carti si cam atit.(poate am scapat ceva)funda?

| Andreia_Neagu_1993 a răspuns:

3 la mate nu neaparat studentesti
3 la romana nu neaparat studentesti si asa la toate cate 3