| LittleMissCupcake a întrebat:

Ce fel de rochii de banchet de clasa a VIII-a credeti ca mi s-ar potrivi? Sunt slaba, nici foarte inalta, dar nici foarte scunda (am 1.65 m), am ochii caprui si parul saten. Funda pentru cel mai bun raspuns, iar la restul vot.

Răspuns Câştigător
13 răspunsuri:
| khristineee a răspuns:

Si eu sunt pe clasa a VIII-a si am 1.67. Mie nu-mi plac rochiile lungi, deci iti spun ca sa-ti iei o rochie pana in genunchi. Daca esti satena ia-ti o rochie de culoare deschisa(alba) cu sau fara bretele, eu mi-as lua cu, parerea mea. Se vede foarte frumos mai ales daca ai parul lung si bucle. Succes in cautarea rochiei perfecte. Funda?:*

Alte răspunsuri
| LittleMissCupcake explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, chiar mi-au fost de mare ajutor, dar din pacate nu pot da 9 fundite si abia acum am observat ca nu mai puti vota sad Imi pare foarte rau din cauza asta sad

| KamiixSweet18 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

eu cred ca ti-s-ar potrivi o rochita nici lunaga nici scurta ca cea din imagine culoarea gri sau neagra oro ce culoare vrei... poti sa pui si o brosa frumoasa in piept niste pantofi si gata! pa!

| ScumpikaTha a răspuns:

Pai...una mulata! Adica cam pana la genunchi si mulata jos. Fara bretele (gen corset). Funda?

| ScumpikaTha a răspuns (pentru ScumpikaTha):

Aaaa... si ar fi de preferat culoarea turcoaz sau verde ceva. O fundita in par.

| Casady a răspuns:

Cred ca ti-ar sta bine o rochie nu prea lunga (care nu ajunge la genunchi), culoarea depinde/ daca esti deschisa la piele atunci rosu, daca nu atunci mov sau ceva pal...dar in general ceva cremos si ar fi bine ceva cu bantuc sau asa ceva. Aproximativ asa:
http://www.google.md/......tp?/imgres

| ruadesol a răspuns:

Ceva pe tipul baby-doll. Uite aici (http://cucemaimbracazi.blogspot.com/......2012.html) am gasit ceva interesant.

| LittleMissCupcake explică (pentru ruadesol):

Multumesc pentru raspuns, dar banchetul a trecut de doua zile.

Alte răspunsuri
| andracta a răspuns:

Si eu sunt cam la fel ca tine, la corp. In primul rand poarta o rochie cu spatele nu foarte la vedere caci se vor vedea oasele spatelui foarte tare. In al doilea rand o rochie la moda, cauta pe google rochii banchet 2012.