| xDoll a întrebat:

Bună TPU!
Cum aş putea reduce din volumul părului?

Răspuns Câştigător
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Pune-ti o caciula in cap.Nu glumesc, vorbesc serios, mie intotdeauna mi se turteste parul cand port caciula.Cand mergi la scoala lasa-ti parul despletit si pune ceva in cap, nu o sa mai stea asa umflat.Dormi si noaptea cu el despletit.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Schimbi tunsoarea, șampon pentru păr disciplinat.
http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| tr3ig a răspuns:

Fileaza-l. o sa iti stea si frumos si o sa ii iei si din volumwinking

| JulyStorm a răspuns:

Poarta in prima noapte de dupa spalare o caciulita subtirica. N-o sa-ti vina sa crezi cat de drept va sta parul tau in ziua urmatoare.
Bine... asta nu mrge pentru toata lungimea, in caz ca ai parul lung.
Ai putea incerca si sa il indrepti cu placa. Asta functioneaza f bine, indiferent de lungimea parului.

| tzus a răspuns:

Fileaza-l odata la 2 luni si ai scapat

| claudiaflw a răspuns:

Pieptana-te mult si fal lins sau cu place

| anonim989 a răspuns:

Fileaza-l cu foarfeca de filat, iar dupa ce te speli fa-ti o coada impletita strans (spic ar fi perfect) si stai toata noaprea asa. si eu am avut aceeasi problema

| Alexandra_Moldovanu_1993 a răspuns:

Pai ca sa reduci din volumul parului:
-Nu trebuie sal speli 2 saptamani
- dar sal piepteni
-Cand te speli peste 2 saptamani data cu un sampon simplu ieftin si dai cu putin ficsativ apoi iar te speli si nu mai faci nimic. te pieptani si GATA!

Uite cum faci :
Te duci faci un dus. Cand te speli pe par mai intai te spel cu un sampon simplu ieftin. Iar apoi te dai cu un ficsativ normal ( ieftin nu bun). Si te speli iar fara nimic nu mai aplici niciun sampon. Dupa ce ai faut asta vezi in par sa nu mai ai nimica apa si ( scurgel )si te pieptani iar apoi til implitesi. Stai asa pana Dimineata ( Maxim 15 ore) Si cand iti dai drumul la par trebuie sa fie putin lipicios ( poti sal speli dimineata si sal desprinzi dupa 15 ore) si cu lipialea aia scurge tare tare parul iar apoi ( asa am facut eu ) piaptanete.

Vezi rezultatul. Mie mi-a iesit foarte bun asa am facut si eu. Si,, da,, eu am inventat asta dar am facut mai intai proba si mi-a iesit bine merci! A iesit foarte bun asa cum vroiam eu. Si cand mai am probleme de genul asta mai apelez inca o dat si inca o data la aceasta situatie ie mia convenit la par dar nu stiu tie astept raspunsul tau daca l-ai folosit daca ti-a mers bine ( ci ca mie mi-a mers bine si folosesc oricand aceasta baza de par supranaturala) si astept FUNDA pentu ca nu de geaba ti-am spus aceasta metode te pup si sper sai convina parului tau

Cweauu baby!

Funda ca nu degeaba ti-am dat aceasta idee care eu am inventato astept funda! Daca nu iti merge PA daca da FUNDA ok cweauuu papussiwkka