| PiticaTha12 a întrebat:

Cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase sa ma vopsesc la varfuri? Am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| Wukii a răspuns:

Roagă-te până te lasă laughing. Și eu încerc să o conving laughing

8 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Draga pitica, eu ti-as recomnada sa folosesti lingusirea, mama ce bine arati, ce frumoasa esti nu vrei sa te ajut sa mergem la cuparaturi amandoua, nu vrei sa te coafez, sa ne facem unghiile, iti garantez ca intr-o perioda scurta de timp vei avea varfurile vopsite

| Ruxandra15 a răspuns:

Majoritatea fetelor de 14 ani au varfurile vopsite eu de la roscat mi le-am facut negre si sunt asa de la jumatea parului. Pana la urma toate fetele se vopsesc la un moment dat si daca iti faci varfurile maine poti sa te tunzi ca sa scapi de ele.

| Mateescu_Dragoş_1996 a răspuns:

Te rogi de ea, insisti si incerci sa o ''''mituiesti""" promitandu-i ca o sa invezi mai bine la scoala sau ca o ajuti la anumite treburi!

| Iuliaheart a răspuns:

Foloseste spuma coloranta sau cel putin fa-o pe ea sa creada ca ai folosit ceva temporar si care nu iti distruge parul

| AndreeeeeeeeeeeeeeBlabla a răspuns:

De ce nu te-ar lasa?laughing Eu am 12 ani si am avut varfurile ombre, rosii, roz de 3 ori si albastre de 2 laughing

| AnonimAjutator a răspuns:

Eu am varfurile decolorate, iar nimeni nu mi-a spus nimic la scoala. dar daca vrei sa te lase, intreab-o daca poti sa te decolorezi la varfuri, cand sunt in toane bune. daca esti blonda, poti incerca cu o nuanta putin mai inchisa de nuantator, si spune-le ca se duce usor la 2-3 spalari. asa se vor si obisnui cu noul tau par si mai tarziu te vor lasa sa iti colorezi capetele. dar incearca sa nu te certi cu ei ca sa ii enervezi si mai tare. happy succes

| PiticaTha12 explică:

Multumesc de sfaturi! Pana la urma m-am vopsit fara voia ei! laughing

| LFC98 a răspuns:

Roagate de ea sa te lase sa te vopsesti( si spune-i ca nu te vopsesti permanent, spune-i ca te vopsesti cu sampon sau spuma dar de fapt tu nu vei face asa ), si cu toate astea mai trebuie sa ii zici ca toate colegele tale s-au vopsit si ca vrei si tu sa te vopsesti ( boga ceva de genul : pe ele parinti le lasa sa se vopseasca permanent si tu pe mine nu ma lasi nici macar asa ). Succes!winking