| karinabitte a întrebat:

Cum se realizeaza o astfel de coada? Am parul destul de lung si nu e subtire. Ofer funda
https://www.google.ro/......ps?/search
Nu neaparat asa groasa,nu gasesc alta poza, nici nu stiu cum sa scriu sa gasesc...

4 răspunsuri:
| Mariuca_Maria_1974 a răspuns:

Mai intai iei o suvita mai groasa din parul tau. Apoi legi restul parului cu un elastic cat mai vizibil (de preferinta culoarea parului tau). Dupa ce ai facut coada cu suvita aceea o imparti in doua. Din fiecare parte din suvita iei partea de jos si o pui in mijlocul dintre cele doua parti obtinute din suvita.Si tot asa. Apoi infasori suvita pe coada prinsa. Daca nu ai inteles cumva un pas, spune-mi.

| karinabitte explică (pentru Mariuca_Maria_1974):

Nu am prea înţeles, dacă îl pring cu elastic nu o sau fie normal, subţire? Ma gandeam ca exista ceva o clamă, in mare am înţeles prinzi o coada şi din suvita lăsată faci o coada de peşte nu?

| Mariuca_Maria_1974 a răspuns (pentru karinabitte):

Da

| karinabitte explică:

Nu neapărat asa groasă ca cea din poza dar sau fie groasă ca şi cum ar fi destul de deasă coada, la asta ma refeream ca nu ştiu sa fac