| Lorena18deea a întrebat:

Eu tot vreau sa slabesc dar nu ma pot abtine de la unele dulciuri. Am 1.55 si 45 kg. Cineva sa ma ajute cu niste idei de slabit.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic, ai greutatea potrivita, insa daca nu te simti bine in pielea ta si iti doresti cu ardoare sa m-ai slabesti, e nevoie de ambitie, multaaaa ambitie!
Pe internet gasesti foarte multe imagini care te pot motiva, care te pot influenta intr-un mod pozitiv!
Cauta imagini cu persoane care arata exact asa cum iti doresti tu sa arati, si munceste pentru asta!

| iDangerous a răspuns:

Ă, scuză-mă că-ţi spun dar pe lumea asta există oameni bolnavi care cântăresc sute de kilograme, care nu pot duce o viaţă normală şi stau toată ziua în pat pentru că nu se pot mişca, iar tu la 45 de kilograme consideri că încă e nevoie să slăbeşti? Pe mine mă exasperează gândirea asta a femeilor din secolul 21. Dacă aţi putea să scăpaţi şi de piele, să rămâneţi doar cu oasele ar fi perfect. Eşti îndeajuns de slabă, scote-ţi ideile prosteşti din cap şi fi originală, mănâncă ce vrei dar cu indulgenţă.

| anonim191 a răspuns:

Cat vrei sa ai la 1.55? 20 de kg?

| dary01 a răspuns:

Uite o cale: esti perfecta asa cum esti

| DynxDuda a răspuns:

De ce vrei sa slabesti? Ai greutatea normala conform inaltimii tale.La 1.55 greutatea trebuie sa fie 45 de kg.Nu te mai simti complexata, pt.ca nu cred ca ia o varsta chiar asa de mare... La 1.55 imi dau seama cam ce varsta ai asa ca daca acuma vrei sa slabesti in viitor o sa ai mari probleme.Crede-ma. Stiu ce zic.

| Ana2014David a răspuns:

Crede-ma ca la inaltimea ta esti perfecta. nu trebuia sa slabesti pentru ca esti deja foarte slaba si daca ai mai slabi nu ai arata deloc bine. oricum depinde si de varsta