| Sara2 a întrebat:

Vreau sa slabesc 6 kg intr-o luna, dar nu m pot abtine de la mancare, fac 2 ore de sport pe zi, beau ceai de slabit, dar cu mancarea nu ma pot abtine, de la nimic, mananc paine dulciuri fast food pur si simplu nu ma pot abtine, am vreo sansa sa slabesc cu sport si ceai?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu o dieta care cuprinde paine, dulciuri si fast food nu prea ai sanse.

nu trebuie sa renunti la mancare, trebuie doar sa renunti la mancarea proasta.

| Sara2 explică (pentru suntserios):

Asta stiu dar pur si simplu nu pot sad

| suntserios a răspuns (pentru Sara2):

Primul pas in slabit e vointa, nu sportul, nu dieta... asa ca daca vrei sa slabesti o sa trebuiasca sa poti sa te lasi de ff si dulciuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei sau nu vrei pana la urma? Lasa naiba fast food-ul si dulciurile si mananca legume si fructe daca tot au aparut si nu manca mancare pana sa te simti plina. Trebuie sa ai vointa.

| kiri11 a răspuns:

Poti incerca sa-ti schimbi mesele principale - cea mai calorica masa sa fie de dimineata - moderata la amiaza - si cea mai putin calorica seara happy

| Legend123 a răspuns:

Si eu m-am apucat de slabit. nu fac sport la fel de mult ca tine.fac aproximativ o jumatate de ora - o ora pe zi. insa de mancat dimineata mananc un mar/niste biscuiti belvita sau cereale fitness, pe la 4 cand ajung acasa de la scoala mananc un ou fiert cu o felie de cascaval niste rosii si niste castraveti iar seara niste piept de pui cu piure/ciuperci/legume (tot felul : morcovi, ardei, mazare, porumb etc.) si incerc sa ma abtin de la fast food. (dulciuri mananc doar maxim unu-2 batonase mici de ciocolata pe saptamana). prefer sa inlocuiesc dulciurile cu niste capsuni si banane la blender (eu iubesc combinatia asta si o consum zilnic) sau alte fructe. (consum foarte multe fructe care zic eu ajuta.). bafta la slabit. insa intr-o luna e greu sa slabesti atat cat iti doresti tu

| StefiChan8D a răspuns:

Nu, si daca slabesti, vei slabi foarte putin. Ca sa te ajute sa nu mai mananci mult, nu mai cumpara dulciuri si fast food. Si consuma paine neagra, e mult mai buna si sanatoasa. Multa bafta!

| LoRdSaN a răspuns:

Sa stii ca e bine, daca zici ca mananci mult gindeste ca trebuie sa faci si mult sport.Asa,Mananci ce te duce pofta, dupa faci 1-3 ore sport.Alimentele consumate vor fi eliminate,iar din grasime putin cate putin vor disparea, dar sa stii ca daca mananci si vrei sa slabesti, nu tine mult, ca te poate invinge mancarea, asa ca mai las-o cu mancare fastfood.Iar ciaiurile nu prea cred sa ajute.mai bine mananca niste nuci inainte de amiaza si foamea dispare(asta-i studiu, oamenii de stiinta zic asta nu eu)In fine, bafta.6kg e chiar mult, dar cu mult efort vei depasi si 10 crede-ma.PA