| Alexandra12798356 a întrebat:

Cum pot sa slabesc? Voi cum ati slabit? Ce pot face sa ma abtinn de la mancare? Incepand din octombrie vreau sa slabesc, dar mananc incontiinuu. Nu ma pot abtine. Ajutati-ma! Funda! :3

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inlocuieste mancarurile ingrasatoare cu cele neingrasatoare: mesele principale cu salate, supe, carne la gratar, iar snacksurile cu migdale, nuci, fructe, legume. poti manca in continuu si sa slabesti. bea multa apa!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un nutriționist, practică un sport de masă, învață să mănânci, să combini alimentele corect, trei mese principale și două gustări pe zi, hidratare corespunzătoare, elimină din alimentație prăjelile, tocăturile, dulciurile, băuturile acidulate, alimentele procesate industrial, etc.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| SwEetAnnIs a răspuns:

Sa bei un pahar cu apa inainte de masa, sa faci sport, ciclism, sa alergi, etc

| Alinutza200 a răspuns:

Zic sa incepi o dieta cu happy colon si cauta pe net ce este ala si ca sa te ambitioanezi incepe cura cu cineva ca sa nu fi tu singura care face asta si fa putin sport, a mai e ceva daca tot vrei sa mananci poti manca din 3 in 3 ore dar foarte putin si doar pana la ora 18 bea un pahar de apa inainte de a manca! bafta