| BekeAlexandra a întrebat:

Bună, TPU!
Fiind vară fiecare fată vrea un ten ciocolatiu, un bronz de care să fie mândră, doar că eu am o micuță problemă.
Urăsc să mă expun în soare, urăsc căldură excesivă și am pățit ca de multe ori să amețesc după 20-25 de minute de stat la soare din cauza unor probleme de sănătate.
Multe fete mi-au spus că autobronzantul e o variantă mult mai okey pentru mine, dar nu am mai folosit până acum.
Îmi puteți recomanda un autobronzant de calitate, rezistent, dar totodată accesibil ca preț? happy
Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| brokxy a răspuns:

Vezi aici : https://www.notino.ro/creme-autobronzante/?f=2-1-2-3647-7159
Eu am incercat Gerovital Sun Bronz Auriu, asta e mai auriu asa
Dar exista si culori mai inchise tot de la gerovital

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa te bronzezi, cel mai indicat este sa faci plaja la soare, la orele de dimineata (inainte de 10! ), treptat:
- in prima zi: 5 minute fata-5 minute spate
- a doua zi: 7-8 minute fata + 7-8 minute spate
- a 3-a zi: 10 minute fata + 10 minute spate
- a 4-a zi: 12-13 minute fata + 12-13 minute spate
- a 5- a zi si in continuare: 15 minute fata + 15 minute spate
Dupa fiecare sedinta (+ 10 minute la umbra! ) faci un dus sau te stergi cu un burete cu apa (nu prea rece! ).
Daca faci pauza, atunci scazi treptele cu cate zile a fost pauza si ridici iarasi treptat.
Nu se recomanda "cura" de plaja mai lunga de 2 saptamani! Dupa o pauza de 2-3 saptamani poti face o noua cura, incepand cu treapta de "prima zi".

| whatevernvm a răspuns:

Nu orice fata.
Mie nu-mi place sa ma bronzez și de obicei ma ard. Trebuie sa ma dau cu 100 de creme de 100 de ori ca să nu mă prăjesc.
Și mie mi se face rău de la căldură, te înțeleg.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic ca cel mai sanatos nu e nici sa fii bronzata, nici sa stai la soare si nici sa te dai cu bronzant

| BekeAlexandra explică (pentru suntserios):

Pentru problema mea de sănătate am tratament.
Doctorița a spus că e cam singura cale dacă vreau un ten bronzat și până la urmă nu am întrebat dacă să îmi achiziționez un autobronzant. Am întrebat ce fel de autobronzant aș putea să îmi cumpăr și să fiu mulțumită, dar mersi oricum.

| anonimg a răspuns:

Sfatul meu este să ai ca prioritate sănătatea, și pe urmă frumusețea.

| BekeAlexandra explică (pentru anonimg):

Problemele mele de sănătate sunt cu totul alt subiect. Am tratament și merg des la doctor pentru control, deci am grijă de sănătatea mea.

| Dalmore a răspuns:

,,fiecare fata,, lol vorbeste in numele tau, eu urasc bronzul, nu inteleg de ce vor toate sa se tiganeasca laughing